REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Tym razem Davida Lyncha nie wygwizdali w Cannes

Twin Peaks powróciło po ćwierć wieku, a David Lynch może tryumfować. Jego dzieło zachwyciło krytyków na Festiwalu w Cannes, chociaż ostatnim razem odbiór produkcji reżysera był diametralnie inny.

26.05.2017
13:11
david lynch twin peaks cannes
REKLAMA
REKLAMA

David Lynch zaprezentował w Cannes swój film Twin Peaks: Ogniu krocz ze mną w 1992 roku, a jeśli wierzyć relacjom z tamtych czasów został wtedy... wygwizdany. Film, będący prequelem i sequelem serialu, dokumentujący ostatni tydzień z życia Laury Palmer, okazał się zbyt ciężkostrawny dla odbiorców.

W przypadku nowego Twin Peaks, które nie jest de facto trzecim sezonem, reakcja była zgoła odmienna.

David Lynch za pierwsze dwa odcinki Twin Peaks z 2017 roku został nagrodzony owacją na stojąco. Reżyser może świętować niemały sukces. Dzięki Twin Peaks: The Return znalazł się w czołówce, jeśli chodzi o czas trwania owacji. Serial zremisował pod tym względem z premierą The Beguiled od Sofii Copooli, wyprzedził netfliksowe Okja, a Lynch był przywitany cieplej niż Will Smith.

David Lynch pojawił się na Festiwalu w Cannes w towarzystwie dwóch gwiazd Twin Peaks, chociaż z początku nic nie zapowiadało jego powrotu. Razem z nim pojawili się jego żona, Emily Stofle grająca Ruth Davenport oraz odtwórca roli Dale'a Coopera, Kyle MacLachlan. To oczywiście nie pierwszy raz, kiedy się tam pojawił - był już zarówno nagradzany, jak i zapraszany w poprzednich latach.

David Lynch może świętować sukces nowego Twin Peaks, ale biorąc pod uwagę liczbę widzów, nie jest aż tak różowo.

Twin Peaks: The Return w telewizji nie zebrało tylu widzów, co premiera serialu emitowana w latach 90. Szacuje się, że 506 tys. ludzi obejrzało dwa odcinki nowego Twin Peaks w dniu debiutu, podczas gdy Miasteczko Twin Peaks zobaczyły w dniu premiery... 34 miliony widzów.

REKLAMA

Wynik nowego Twin Peaks się poprawił, a trzy dni temu wynosił 1,1 mln widzów, którzy obejrzeli otwarcie serialu. Produkcja okazała się strzałem w dziesiątkę dla telewizji Showtime, która pobiła rekord nowych subskrybentów streamingu. Nie dziwi mnie to specjalnie - to w VOD można było zobaczyć od razu cztery odcinki, a w telewizji wyemitowano tylko pierwsze dwa.

W Polsce nowe Twin Peaks można obejrzeć na kanałach HBO i w usłudze HBO GO. Podobnie jak w przypadku Showtime w Stanach Zjednoczonych, na antenie polskiego HBO zostały wyemitowane pierwsze dwa rozdziały, a kolejne dwa można obejrzeć w polskiej wersji usługi VOD.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA