REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy /
 3. Seriale /
 4. Komiksy

„DC FanDome: Explore the Multiverse” — najważniejsze informacje w jednym miejscu

Zakończyła się druga część wirtualnej konferencji „DC FanDome”. Podsumujemy wszystkie zapowiedzi i ciekawostki, jakie udało się wyłuskać z paneli „Explore the Multiverse”.

14.09.2020
18:59
dc fandome explore the multiverse podsumowanie
REKLAMA
REKLAMA

Dwa tygodnie temu odbyła się pierwsza część wirtualnego konwentu „DC FanDome” zorganizowanego z myślą o fanach DC Comics. Wydarzenie zatytułowano „Hall of Heroes” i to właśnie zobaczyliśmy wtedy nowe trailery i teasery takich produkcji jak „The Batman”, „The Suicide Squad”, „Justice League: Snyder Cut”, „Wonder Woman 1984” i „Black Adam” oraz gier „Gotham Knights” i „Suicide Squad: Kill the Justice League”.

Druga część wirtualnego konwentu dla fanów komiksów DC Comics, która odbyła się w miniony weekend, otrzymała podtytuł „Explore the Multiverse”. Tym razem nie otrzymaliśmy całego zestawu świeżutkich zwiastunów i konferencja nie obfitowała on w aż tak wiele ogłoszeń i zapowiedzi, co ostatnim razem, ale i tak udało nam się wyłuskać sporo ciekawostek. Podsumowujemy najważniejsze newsy oraz zapowiedzi.

DC FanDome: Explore the Multiverse” — podsumowanie nowości

Bez dwóch zdań najważniejszą wiadomością jest informacja o złożeniu zamówienia na trzeci sezon „Doom Patrol”. Produkcja, którą wyprodukowano z myślą o wygaszanej platformie DC Universe znalazła swój dom w serwisie HBO Max, a w Polsce można (i warto!) ją oglądać w HBO GO.

Dowiedzieliśmy się też co nieco na temat przyszłości bohaterów serialu „DC’s Legends of Tomorrow”. Do w kolejnym sezonie dołączy Lisseth Chavez jako Esperanza “Spooner” Cruz, która pomoże załodze w polowaniu na rozsianych po czasie i przestrzeni kosmitów. Zobaczymy też więcej interakcji Zari i Behrada.

W serialu „Pennyworth” pojawi się zaś (najpewniej) Bruce Wayne.

Serial opowiadający o przygodach Alfreda, które wierny lokaj Batmana przeżywał przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych, otrzyma kolejny sezon. Jego twórca, czyli Bruno Heller, zdradził, iż Martha Kane, a więc przyszła mama Batmana, gdy ją zobaczymy kolejnym razem, będzie… w ciąży.

Dowiedzieliśmy się też co nieco na temat serialu „Superman & Lois”. Kolejny serial wchodzący w skład tzw. „Arrowverse”, w którym w tytułowe role ponownie wcielą się Tyler Hoechlin i Elizabeth Tulloch, nie zabierze nas jednak do Metropolis, tak jak podejrzewaliśmy — zamiast tego trafimy do Smallville.

„Lucyfer” z kolei zmieni się w musical.

Nie martwcie się jednak — to nie jest zmiana na stałe, a jedynie na jeden odcinek. Ildy Modrovich, czyli jedna z showrunnerek serialu, zdradziła jednak, że nagrywanie tego epizodu było strasznie problematyczne. Podwaliny pod niego złożono z kolei już w 2. serii, gdy Lucyfer i Ella śpiewali „Luck Be a Lady”.

Jeśli chodzi o „Watchmenów” od HBO, to żadnych informacji na temat kontynuacji nie otrzymaliśmy, ale jego twórca, czyli Damon Lindelof, pojawił się na poświęconym tej grupie panelu. To on rozmawiał z Tomem Kingiem i Jorge’em Fornesem o ich nadchodzącym komiksie „Rorschach”, w którym pojawią się też inni Strażnicy.

Jakie jeszcze informacje przyniosła nam druga część „DC FanDome”?

REKLAMA
 • czwarty sezon „Young Justice” został zatytułowany „Phantoms”;
 • jeśli tylko „Harley Quinn” otrzyma trzeci sezon, to skupi się na relacji tytułowej antybohaterki oraz Poison Ivy;
 • w serialu „Stargirl” przybrany ojciec głównej bohaterki miał sterować swoim robotem zdalnie, ale byłoby to zbyt podobne do innego serialu, który obecnie powstaje;
 • „Batwoman” w 2. sezonie skupi się na społecznościach, które do tej pory były ignorowane;
 • w kolejnym sezonie „Flasha” może pojawić się „Godspeed”, a my poznamy związaną z nim tajemnicę;
 • w rezydencji Wayne’ów w serialu „Titans” znajdzie się miejsce na pokój dla Blackfire i niewykluczone, że w jakiś sposób powróci Donna Troy;
 • kolejny film w ramach DC Extended Universe, czyli „Flashpoint”, w jakiś sposób zrestartuje całe uniwersum, ale z poszanowaniem dotychczasowych dzieł;
 • na razie nie ma co liczyć na trzecią część serii gier „Injustice”;
 • w weekend pojawiły się też plotki o kontynuacjach „Jokera”, a wcielający się w tytułowego złoczyńcę Joaquin Pheonix ma rzekomo wystąpić jeszcze w dwóch filmach DC;
 • dostaliśmy też nowy materiał zza kulis filmu „Justice League: Snyder Cut” (który może oficjalnie zadebiutować jako „Justice League: Director’s Cut”) — klip trwa niecałe trzy minuty.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA