REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Nowy serwis VoD w drodze. Tytani i Young Justice to pierwsze hity platformy DC Universe

Fani DC w ostatnich kilkunastu miesiącach nasłuchali się wiele o wyższości Marvela nad ich ukochaną firmą. DC zawsze miało jednak przewagę w serialach telewizyjnych. Nowym domem dla produkcji komiksowego giganta będzie portal DC Universe. Firma właśnie zapowiedziała rozpoczęcie otwartej bety i listę największych hitów platformy.

28.06.2018
20:51
Nowe szczegóły o DC Universe. Start otwartej bety i zapowiedzi hitów
REKLAMA
REKLAMA

Wielcy giganci przemysłu komiksowego dawno zwęszyli korzyści z posiadania własnych ekranizacji kinowych i jednego uniwersum filmowego, przez długi czas lekceważyli jednak wartość platform VoD. Zarówno Marvel, jak i DC przez lata sprzedawali swoje licencje przeróżnym stacjom kablowym i serwisom streamingowym. Ta strategia przestała mieć sens w dobie binge-watchingu i dominacji Netfliksa.

Produkcje Marvela będą częścią zapowiedzianego jakiś czas temu wielkiego serwisu Disneya, ale to DC Universe wcześniej otworzy swoje wrota przed użytkownikami. Jak podaje Deadline, DC Entertainment zapowiedziało, że otwarty beta dostęp do usługi ruszy już w sierpniu. Liczba miejsc jest ograniczona, więc zainteresowani fani będą musieli zawczasu wpisać się na listę. Zapisy ruszyły już dzisiaj na portalu DC Universe.

Firma nie ukrywa, że DC Universe będzie multi-platformową usługą, na której udostępnione zostaną różne dzieła i informacje powiązane z produkcjami DC.

 class="wp-image-176941"

Chodzi przede wszystkim o seriale aktorskie i animowane, ale na DC Universe nie zabraknie także choćby komiksów. Na premierę usługi zapowiedziano dostęp do debiutanckich komiksów o Supermanie i Batmanie, a także współczesne zeszyty poświęcone Lidze Sprawiedliwości, Swamp Thing i Harley Quinn. Biblioteka dostępnych tytułów będzie się co jakiś czas zmieniać.

Variety dodaje, że DC Universe ma także być miejscem spotkań fanów komiksów wydawnictwa. Według zapowiedzi będzie jednocześnie medium fanowskiej społeczności, encyklopedią pogmatwanego świata DC, sklepem i źródłem organizowanych dla fandomu konkursów.

Żadna platforma streamingowa nie ma jednak szans utrzymać się na rynku bez hitowych produkcji wideo. A z tymi na razie jest trochę krucho. Zwłaszcza jeśli chodzi o ilość.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami na DC Universe będziemy mogli obejrzeć aktorski serial Tytani. To będzie jednak jedyny (sic!) nowy show dostępny na platformie w momencie premiery. Kolejne, czyli Doom Patrol i Swamp Thing zadebiutują dopiero w 2019 roku. Podobnie jak trzeci sezon Young Justice o podtytule Outsiders i animowany serial, którego główną bohaterką będzie Harley Quinn.

Szefostwo DC zapowiedziało także obecność na platformie starych hitów firmy w całkowicie nowej jakości. Na platformie VoD będzie można obejrzeć legendarny animowany serial Batman, filmy o Supermanie z Christopherem Reeve'em w roli głównej, aktorski serial o Wonder Woman i kilka animowanych filmów tworzonych przez DC w ciągu ostatnich kilku lat (m.in. Justice League: The Flashpoint Paradox). Jim Lee, wydawca i dyrektor kreatywny DC Entertainment nie ukrywa swojego zadowolenia z jakości oferowanego produktu, ale to w dużej mierze typowe dla tego biznesu przechwałki:

Zainwestowaliśmy w stworzenie oryginalnych programów o wysokiej jakości, w tym nowy serial o Tytanach. Dbamy o nostalgię naszych fanów, a zarazem wynosimy czytanie komiksów na nowe wyżyny. Nic podobnego nie zostało do tej pory zaoferowane czytelnikom.

REKLAMA

Pozostaje mieć nadzieję, że kolejne zapowiedzi contentu, który będzie dostępny na platformie, zrobią większe wrażenie. DC może się pochwalić fenomenalnymi serialami aktorskimi i animowanymi, świetnymi filmami aktorskimi i wieloma innymi dziełami wysokiej jakości. Zdobycie licencji na pokazywanie każdego z nich nie będzie łatwe, ale na razie DC Universe razi ubogą biblioteką, z którą każdy prawdziwy fan dawno się już zapoznał.

Oficjalny start DC Universe nastąpi jesienią 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA