REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Deadpool 2 zachwyca nie tylko dotychczasowych fanów. Pierwsze reakcje widzów zapowiadają hit

Inteligentny i niepokorny marketing może przywieźć do kin więcej widzów, ale na samej sali musi ich zatrzymać dobry film. Sądząc po pierwszych pojawiających się w internecie reakcjach, wydaje się jednak, że Deadpool 2 zadbał o obie względne. Początkowe oceny nowego filmu o Deadpoolu i X-Force są nawet lepsze niż w przypadku pierwszej części.

11.05.2018
20:02
deadpool 2 first reactions
REKLAMA
REKLAMA

Deadpool to jeden z najbardziej szalonych komiksowych bohaterów i wygląda na to, że jego najnowszy film czerpie garściami z tego, co w tej postaci najlepsze. Pierwsi widzowie produkcji (w większości zagraniczni recenzenci) wyrazili swój podziw głównie za pomocą mediów społecznościowych.

W większości dotychczas opublikowanych opinii podkreśla się przede wszystkim, że Deadpool 2 to idealny sequel. Wszystko to, co najlepsze w pierwszej części, zostało wzmocnione, podwojone i jeszcze ulepszone, pewne niedoróbki i słabości zostały zaś naprawione. To prawda, że Deadpool zdecydowanie nie był filmem idealnym. Wyraźnie było widać braki budżetowe, a fabuła nie odbiegała wbrew pozorom od standardowego „uratuj księżniczkę zamkniętą w wysokiej wieży”.

Tym razem podobno jest inaczej. Deadpool 2 ma być nie tylko zabawniejszy od poprzedniej odsłony, ale także znacznie lepiej działający na poziomie emocjonalnym. Sceny akcji są jeszcze bardziej ekscytujące, a przemoc bardziej groteskowa i krwawa. Deadpool 2 zdecydowanie korzysta z kategorii R, czyli tylko dla dorosłych widzów.

Wielu wielbicieli filmu podkreśla, że pierwszy Deadpool wcale im się nie podobał.

Nowe dzieło Davida Leitcha i Ryana Reynoldsa ich jednak zdobyło. Podziwu wobec filmu nie ukrywa też Hugh Jackman, czyli (do niedawna) filmowy Wolverine. Jackman i Reynolds przyjaźnią się od wielu lat, dlatego w pierwszym Deadpoolu pojawiły się żarty z postaci Wolverine'a, a przed premierą Logana powstała parodia, w której Deadpool zapowiada, że jego film będzie jeszcze lepszy. Teraz z bólem serca potwierdza to sam zainteresowany.


Lepsza od tej z pierwszej części ma być też scena po napisach końcowych. Amerykańscy recenzenci są zgodni, że to prawdopodobnie najlepsza tego typu scenka w historii Marvela. W całym tym zalewie pochwał pojawiają się co prawda też negatywne głosy. Jeden z krytyków nowego Deadpoola zaznaczył, że film przypomina pełnometrażowy odcinek Honest Trailers i bardzo szybko zaczyna męczyć.

REKLAMA

Kto ma rację? Duże grono wielbicieli czy nieliczni przeciwnicy? Wydawać by się mogło, że zdecydowanie ci pierwsi, warto jednak pamiętać, że mamy do tej pory do czynienia głównie z krótkimi, pisanymi w emocjach tweetami. Nie ma tam miejsca na niuanse czy pomniejsze wady. Pierwsze reakcje wykazują zwykle tendencję do hiperbolizacji odczuć ogółu – filmy przedstawiane zostają jako znacznie lepsze lub gorsze niż są w rzeczywistości. Jeśli jednak te pozytywne reakcje nie przekonują was, że warto wybrać się do kina, zobaczcie trailer, w którym Deadpool zbiera członków X-Force.

Wszyscy zainteresowani będą mogli sami podjąć decyzję już 18 maja, gdy Deadpool 2 będzie miał polską premierę.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA