REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jeszcze więcej Ryana Reynoldsa w Deadpool 2. Okazuje się, że aktor miał dwie role

Ryan Reynolds wystąpił w filmie Deadpool 2 jako tytułowy antybohater i tak też został podpisany w napisach końcowych. Okazuje się jednak, że aktor wcielił się również w inną postać, przy której na liście płac nie pojawiło się żadne nazwisko.

21.05.2018
18:22
ryan reynolds Deadpool 2
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga na spoilery.

Ryan Reynolds stał się (niezbyt urodziwą po charakteryzacji) twarzą Deadpoola. Było mu to chyba po prostu pisane, co zresztą łamiąca czwartą ścianę postać przewidziała (!) w komiksie wydanym na kilka lat przed X-Men Origins: Wolverine, o pierwszym filmie z serii Deadpool nie wspominając.

Ryan Reynolds to jednak nie tylko Deadpool.

Najpierw wcielił się w Wade'a Wilsona w spin-offie serii X-Men, ale był to występ bardzo słaby ze względu na fatalny scenariusz. Deadpool w obecnej filmowej inkarnacji to zupełnie inna liga. Aktor rozprawia się zresztą dość brutalnie ze swoją przeszłością (i z samym sobą) w scenie po napisach.

Reynolds nie traktuje jednak Deadpoola jako swojego jedynego filmowego alter-ego i postanowił przebić Josha Brolina, który zagrał i Thanosa u Marvela, i Cable’a u wytwórni Fox. Okazuje się, że odtwórca tytułowej roli w Deadpool 2 nie grał wyłącznie najemnika z niewyparzoną gębą, ale również inną postać.

ryan reynolds Deadpool 2 Juggernaut class="wp-image-165301"

Nikt inny, jak właśnie Ryan Reynolds, podłożył głos pod Juggernauta.

W nowym filmie pojawia się Juggernaut, czyli obdarzony niesamowitą potęgą brat Charlesa Xaviera. Podobnie jak Colossus jest postacią wygenerowaną cyfrowo, na co uwagę zwrócił sam Deadpool podczas sceny pojedynku pomiędzy tymi postaciami. Postaciom cyfrowym prawdziwi aktorzy podkładają jednak głos.

W przypadku Juggernauta nie zdecydowano się na zatrudnianie zupełnie nowego aktora, ani nie powrócił poprzednio wcielający się w tę postać Vinnie Jones, którego występ mogliśmy oglądać w X-Men: Ostatni Bastion. Twórcy nie zdradzili jednak, kto go dubbingował.

Dopiero po premierze filmu okazało się, że nie bez powodu.

Deadpool 2 jest pełen easter eggów. W ramach niespodzianki dla fanów (oszczędne) linie dialogowe Juggernauta nagrał nie kto inny, jak właśnie Ryan Reynolds. Jestem niezmiernie ciekaw, ile osób rozpoznało głos tego aktora po jego przerobieniu, by brzmiał tak nisko i groźnie.

REKLAMA

Smaczku sprawie nadaje fakt, że w fikcyjnym uniwersum Deadpool jest prawdziwym psychofanem Juggernauta. Po spotkaniu z nim zachowuje się jak nastolatka widząca znanego piosenkarza lub młody chłopiec mający szansę przybić piątkę z ulubionym piłkarzem.

Juggernaut (dubbingowany przez Ryana Reynoldsa) jest jednak mało zadowolony z tego, że Deadpool (grany przez Ryana Reynoldsa) tak bardzo zawraca mu tyłek.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA