REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Depeche Mode na Open'er Festival 2018. Oj, warto będzie pojechać do Gdyni

Trzeba przyznać, że organizatorzy Open’er Festival co roku oferują nam wiele powodów, by udać się na ich imprezę. Teraz jednak obecność wydaje się obowiązkowa, bowiem na festiwal zawitają mistrzowie z Depeche Mode.

16.11.2017
14:24
Depeche Mode Open'er Festival 2018
REKLAMA
REKLAMA

Oj, jak ja lubię dzielić się z wami takimi informacjami. 5 lipca 2018 roku na głównej scenie Open’er Festival na lotnisku Babie Doły w Gdyni zagra Depeche Mode. Co prawda dla mega-fanów tego zespołu nie jest to wstrząsająca informacja, bowiem tego roku w naszym kraju Depesze zagrają aż trzykrotnie. 7 lutego pojawią się w Krakowie, 9 lutego w Łodzi i 11 lutego w Gdańsku, promując swój najnowszy album "Spirit". Jednak występ zwieńczający i tak bardzo dobry festiwal to cudowna wiadomość.

Depeche Mode dołączy do powiększającej się listy topowych światowych wykonawców, którzy pojawią się na festiwalu. Wiemy już, że w Gdyni pojawią się, między innymi, Gorillaz i Bruno Mars.

Trwa już sprzedaż biletów. Karnet czterodniowy kosztuje 499 zł (z polem namiotowym 579 zł), a weekendowy (piątek i sobota) 379 zł (z polem namiotowym 439 zł). Ceny pozostają aktualne do 15 grudnia, potem mają wzrosnąć.

Na Open’er Festival nie zabraknie piosenek z płyty "Spirit", choć nie wątpię, że pojawią się i starsze przeboje Depeche Mode.

REKLAMA

To ostatnie powinno szczególnie ucieszyć fanów takich, jak nasz Przemek Pająk, któremu co prawda najnowsza płyta się podobała, ale też zauważa, że to zdecydowanie nie jest najlepsze wydawnictwo tego zespołu. - Na pewno nie będzie to album, który będziemy pamiętać po latach. Nikt nie będzie go również wymieniał wśród najważniejszych w dyskografii Depeche Mode – pisze w swojej recenzji.

Dla mnie prawdziwą weryfikacją ponadczasowości danej kompozycji jest to, jak ona wypada na żywo. Depeche Mode to co prawda niezupełnie progresywny, nastawiony na skomplikowane riffy i energię na scenie zespół, tworzy jednak podczas swoich wykonów niepowtarzalny klimat. Jestem bardzo ciekaw, jak single z tej płyty wypadną podczas festiwalu. Spodziewam się, że opinie o tej płycie mogą się po tym wykonie znacząco poprawić.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA