REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Detektyw" nabiera rozpędu. Szósty odcinek to dotychczas najlepszy epizod 2 sezonu

Po piątym, przedostatnim odcinku, nadzieja w stosunku do 2 sezonu "Detektywa" we mnie odżyła. Początki były niezłe, ale nie porywały, czwarty odcinek okazał się naprawdę nudny, ale w piątym coś jakby drgnęło. Śledztwo w sprawie zabójstwa Caspere'a i mające na celu zdemaskowanie relacji pomiędzy mieszkańcami skorumpowanego miasta Vinci zaczęło się od nowa i stało się o wiele bardziej intrygujące.

27.07.2015
14:41
"Detektyw" nabiera rozpędu. Szósty odcinek to dotychczas najlepszy epizod 2 sezonu
REKLAMA
REKLAMA

W tekście znajdują się spoilery dotyczące 2 sezonu serialu "Detektyw"

W szóstym odcinku dochodzenie jest kontynuowane, a akcja nabiera tempa. Teraz naprawdę czuć, że coś się dzieje i że jest niebezpiecznie. Piąty epizod zakończył się wielką niewiadomą. Velcoro po zdobyciu nowych informacji na temat gwałciciela swojej żony przybywa do Semyona. Teraz dowiadujemy się, co następuje dalej. Ray myślał, że zabił gwałciciela swojej żony, którego wskazał mu Frank (a jemu jego informator). Niestety, okazuje się, że przestępca od miesiąca siedzi w więzieniu. Ray czuje się wykorzystany i jest przekonany o tym, że Frank specjalnie wpuścił go w maliny, chcąc jego rękami załatwić własne porachunki.

Sytuacja między mężczyznami staje się napięta, ale ta konfrontacja sprawia, że Ray przez chwilę może poczuć się równy Frankowi, któremu ten pozwala odejść.

Świadomość o popełnieniu błędu, nieudane spotkanie z synem doprowadzają Raya, który rzucił picie, do ponownego sięgnięcia po alkohol. Mężczyzna stracił wszystko, co naprawdę kochał. W chwili załamania, mając świadomość, że nie może już upaść niżej, postanawia nie walczyć o syna. Chce wierzyć, że z matką i jej nowym partnerem, jego dzieciak będzie czuł się dobrze. Oni zapewnią mu szczęśliwsze dzieciństwo.

Przedstawienie Raya w "Detektywie" należy do jednego z bardziej interesujących. Mężczyzna jest człowiekiem trudnym, niełatwo zajrzeć mu pod skórę. Wielokrotnie okazuje się to wręcz niemożliwe.

Podobnie jest z Ani Bezzerides. W szóstym odcinku dowiadujemy się nowych rzeczy o bohaterce oraz śledzimy jej udział w śledztwie; ten epizod w dużej mierze jest poświęcony właśnie jej. Kobieta jest przekonana, że jedynym możliwym wyjściem, aby zrozumieć, co się dzieje w mieście i dlaczego zginął Caspere jest wziąć udział w tajemniczych spotkaniach, na których ważni mężczyźni załatwiają wiele spraw w towarzystwie młodych, atrakcyjnych i chętnych na zabawę dziewcząt. Bezzerides udaje się incognito na spęd prostytutek i ważniaków.

detektyw 2 sezon

Ta wycieczka okaże się dla niej bardzo niebezpieczna i bolesna, ale zaowocuje nowymi śladami w sprawie.

REKLAMA

Oprócz tego poznamy nowe fakty z przeszłości Ani. Jak można się domyślać, nie będą one pozytywne. Widzowie będą mieli szansę zrozumieć, dlaczego kobieta jest tak wycofana, ma trudne relacje z rodziną i innymi ludźmi i nie pozwala się nikomu do siebie zbliżyć.

Nowy odcinek "Detektywa" już teraz zapowiada mocny finał. Przed nami jeszcze dwa epizody, siódmy i ósmy. Będzie się działo. Serial wychodzi na prostą, choć już teraz można łatwo stwierdzić, że niestety jest mocno nierówny. Wierzę, że końcówka nam to sowicie wynagrodzi.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA