REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. Filmy /
  4. Seriale /
  5. VOD

Pikachu, Puchatek, hakerzy i zakazana miłość. Wiemy, co warto obejrzeć w weekend

Pierwszy weekend czerwca, czyli czas z Dniem Dziecka, obfituje w interesujące premiery filmowe i serialowe skierowane nie tylko do najmłodszego widza. 

01.06.2019
9:00
Kadr z filmu Pokemon. Detektyw Pikachu
REKLAMA
REKLAMA

Podpowiadamy, na które produkcje kinowe, telewizyjne i te na platformach streamingowych warto zwrócić szczególną uwagę.

Ryan Reynolds jako Pikachu w filmie typu live-action? Przecież to doskonały pomysł! Deadpool będzie musiał wprawdzie stępić nieco swój niewyparzony język, jednak nonszalancja i styl Reynoldsa mogą dać wiele serca i werwy słynnemu Pokemonowi. W polskiej wersji głosu postaci podkłada równie wyluzowany Maciej Stuhr. Historia kryminalna miesza się z komedią, a cały film jest spełnieniem marzeń każdego fana gier.

Paskudy. Ugly Dolls

Animacja dla najmłodszych opowiadająca o zabawkach dla dzieci, które chciałyby bawić się z maluchami, jednak z powodu swojego wyglądu nie dane jest im zaznać tej radości. (Ktoś wyraźnie nie uważał podczas seansu „Ant-Mana”, skąd dowiedziałby się, że dzieci kochają przecież pokraczne zabawki). W filmie podążamy za Moxxy, która próbuje odkryć, dlaczego tylko „lalki idealne” mogą trafić w ręce dzieci. Pokrzepiająca historia o sile wewnętrznego piękna.

Sauvage

22-letni Leo żyje na ulicy i dorabia, oddając swoje ciało za pieniądze. Te jednak nie trzymają się go zbyt długo, a chłopak zaczyna podupadać na zdrowiu. Podkochuje się w swoim przyjacielu, jednak ten nie odwzajemnia jego uczucia. Mimo trudnych warunków życiowych, chłopak nie traci wiary w prawdziwą miłość. Intrygujący portret młodego pracownika seksualnego, który dał odtwórcy głównej roli, Felixowi Maritaud, laur Wschodzącej Gwiazdy podczas zeszłorocznego Festiwalu w Cannes.

Krzysiu, gdzie jesteś?

Na HBO i HBO Go od 2 czerwca będziemy mieli szansę obejrzeć znakomity film aktorski, osadzony w świecie Kubusia Puchatka. Krzyś dorósł i zapomniał o swoich przyjaciołach ze Stumilowego Lasu. Teraz przeżywa kryzys związany z pracą, a dawni towarzysze zabaw postanawiają przypomnieć mu, że czasem warto posłuchać swojego wewnętrznego dziecka. Urokliwa, pełna ciepła i humoru opowieść o tym, że czasem warto poskakać dla zabawy w kałużach, aby odnaleźć trochę nieskrępowanej radości życia.

Film dostępny na platformie HBO GO od 2 czerwca.

Mr. Robot

Kultowy serial z laureatem Oscara Ramim Maleckiem, opowiadający o aspołecznym hakerze, który chce pomóc tajemniczemu Mr. Robotowi zniszczyć korporacyjną Amerykę. Przewrotna opowieść o wpływie technologii na współczesną rzeczywistość oraz oddolnym buncie społecznym, który może zmienić bieg losów współczesnego świata.

Pierwszy sezon dostępny na HBO GO od 1 czerwca, dwa kolejne - 05.06 i 08.06.

Good Girls, sezon 2

Drugi sezon świetnego serialu NBC, który pojawia się na międzynarodowym Netfliksie, jako Netflix Originals, o grupie trzech gospodyń domowych, które, aby wiązać koniec z końcem, postanawiają napaść na lokalny sklep. Pod koniec pierwszego sezonu mocno zaszły za skórę lokalnemu bandziorowi, dlatego wydarzenia drugiej serii mogą przybrać tylko dramatyczny obrót. Intrygująca mieszanka sensacji, komedii z ciepłą historią o sile przyjaźni i rodziny. Wyśmienita kombinacja.

Drugi sezon dostępny już na platformie Netflix

Przypadek 39

Niezły horror z Renee Zellweger w roli pracownicy społecznej, która próbuje znaleźć odpowiedni dom dla młodej dziewczynki. Film rozpoczyna się dramatyczną sceną, w której przerażeni rodzice, aby uchronić się przed swoim dzieckiem, które podejrzewają, że zostało opętane przez szatana, wkładają je do piekarnika.

Film dostępny na platformie Netflix od 1 czerwca.

Dreamgirls

Dwa Oscary, w tym dla debiutanckiej roli Jennifer Hudson, za film, który skupia się na kobiecym trio piosenkarek. Kobiety zakładają zespół, marząc o wielkiej muzycznej karierze. Na ich drodze staje jednak chciwy menadżer oraz własne plany poszczególnych członkiń zespołu. Piękne utwory, niezłe aktorstwo i melodramatyczna historia sprawiają, że obraz ogląda się z zainteresowaniem.

Film dostępny na platformie Netflix od 1 czerwca.

Co poza tym?

REKLAMA

W sobotę, 1 czerwca, możemy wybierać z szeregu różnych propozycji. O 20.00 na TVN startuje "Czarownica" z Angeliną Jolie i Elle Fanning w rolach głównych (seans może być powtórką przed częścią drugą, która do kin wchodzi w listopadzie). O 20.10 na HBO zobaczymy „Krainę Lodu”, a 10 minut później, o 20.30, TVP Kultura oferuje „Grę Tajemnic" z Benedictem Cumberbatchem w roli Alana Turinga . O 21.00 na Polsat Film startuje natomiast „Spiderman: Homecoming” (idealny na seans przygotowawczy przed lipcowym „Daleko od domu”, a o 22.20 Canal+ oferuje dramat, bazujący na prawdziwych wydarzeniach „7 Dni”, opowiadający o kryzysie na lotnisku w Ettebe.

Niedziela należeć będzie natomiast do „Strażników Galaktyki”, którzy zawojują nasze ekrany już o 20.00 na TVN. W tym samym czasie AXN proponuje inny komiksowy film - „Spider-Mana” z 2002 roku (AXN, niedziela, 20.20). Kino TV zaoferuje zaś o 21.40 świetny komedio-horror „Krzyk 4”, a o 21.40 na TVN 7  „Hellboy2: Złota Armia”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA