REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

To będzie najgorszy polski film 2019 roku? Zobacz zwiastun Diablo. Wyścig o wszystko

Zapach palonej gumy, ryk silników i wysokooktanowa dawka emocji. Jak głosi hasło rozpoczynające zwiastun: “Co roku w Polsce odbywa się ponad tysiąc nielegalnych wyścigów”. Właśnie o takim świecie opowie Diablo. Wyścig o wszystko.

05.12.2018
20:38
diablo wyścig o wszystko zwiastun
REKLAMA

Może, ale tylko może, kojarzycie taką niszową serię, jak Szybcy i wściekli. Jeżeli tak, to już wiecie z czego zżyna film Michała Otłowskiego, który dał się wcześniej poznać jako reżyser udanego Jezioraka z Jowitą Budnik oraz części odcinków Diagnozy. Nie chcę krakać, ale coroczne rozdanie Węży, czyli nagród dla najgorszych polskich produkcji, być może właśnie znalazło kandydata do rozbicia stawki.

REKLAMA

Głównym bohaterem jest Kuba (Tomasz Włosok). Kocha szybkie samochody i ekstremalne wyścigi. Jego siostra Lena musi przejść bardzo kosztowną operację. Chcąc zdobyć potrzebne środki na jej leczenie, Kuba bierze udział w nielegalnych rajdach. Szybko zauważa go wpływowy gangster Maks (Rafał Mohr).

Król półświatka proponuje bohaterowi udział w okrytym złą sławą wyścigu, który dla wielu kierowców skończył się kalectwem lub utratą życia. Stawka jest jednak wysoka, bo nagrodą dla zwycięzcy jest tytuł "Diablo" i kilkaset tysięcy euro. Kuba podejmuje ryzyko i wkracza do podejrzanego świata wielkich pieniędzy, pięknych kobiet i szemranych interesów. W nim poznaje Ewę – zawodniczkę oszałamiającą urodą i swoją nieugiętością.

Cytaty ze zwiastuna to istny koszmar.

Sucharów tu nie brakuje, zaś końcówka trailera jest zapowiedzią tego, że faktycznie powinniśmy zapiąć pasy, ale chyba nie w tym kontekście, którego życzyliby sobie twórcy. Diablo wygląda jak mariaż filmów Patryka Vegi z polskim kinem sensacyjnym lat 90. i wspomnianą już serią Szybcy i wściekli. Zresztą zapożyczeń z amerykańskiej franczyzy tu nie brakuje. Skojarzenia z nieoszlifowaną jeszcze w pełni pierwszą częścią są tu jak najbardziej na miejscu. To raczej nie może się udać, no ale zobaczymy.

REKLAMA

W obsadzie znaleźli się jeszcze Karolina Szymczak, Mikołaj Roznerski, Cezary Pazura, Katarzyna Figura, Joanna Opozda, Aleksandra Linda, Patricia Kazadi, Agnieszka Włodarczyk oraz Aleksy Komorowski. W filmie wystąpili także m.in.: Podwójna Mistrzyni Europy w driftingu Karolina Pilarczyk oraz Marcin Różalski, utytułowany zawodnik KSW. Michała Otłowskiego jako reżysera wesprze dodatkowo Daniel Markowicz, twórca reklamowy i supervisor efektów specjalnych w hollywoodzkich i polskich produkcjach.

Diablo. Wyścig o wszystko w kinach od 18 stycznia 2019 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA