REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Kulisy wielkiego widowiska na Disney+. Zebraliśmy nowości platformy

Druga odsłona "Avatara" świetnie sobie radzi w kinach, przyciągając do nich kolejnych fanów produkcji Jamesa Camerona. Zastanawialiście się, jak powstało to niezwykłe widowisko? Jeśli tak, to Disney + zaprasza na kulisy kultowej produkcji. To jeszcze nie wszystko, bo na platformie zobaczymy też inne ciekawe nowości na piątek 13-tego.

13.01.2023
16:05
avatar-istota-wody-2d-czy-3d-hfr-48-fps-imax
REKLAMA

"Avatar: Istota wody" święci trumfy w kinach na całym świecie, również w Polsce. Nic dziwnego, gdyż film powstał z ogromnym rozmachem i warto go zobaczyć, nawet jeśli nie jest się fanem produkcji sience fiction.

REKLAMA

Zobacz "Avatar: Kulisy produkcji - wydanie specjalne". Film dostępny od 13 stycznia.

Jeśli oglądając "Avatara" zastanawialiście się, jak powstały te wszystkie niesamowite sceny i efekty specjalne, to ucieszycie się na najnowszą pozycję Disney + "Avatar: Kulisy produkcji - wydanie specjalne". Wspólnie ze zdobywcą Oscara, Jamesem Cameronem i ekipą filmu, m.in. Zoe Saldaną, Kate Winslet oraz Sigourney Weaver przyjrzymy się z bliska jednemu z najbardziej oczekiwanych sequeli.

Zobacz film dokumentalny "Odwrót". Dostępny od 13 stycznia

Jeśli macie ochotę na dokument o bardzo mocnej tematyce, wybierzcie "Odwrót". Ten film z bliska ukazuje finał dwudziestoletniej amerykańskiej wojny w Afganistanie, spoglądając na wydarzenia z perspektywy zarówno amerykańskiej, jak i afgańskiej. Warto dodać, że dokument zawiera drastyczne sceny wojenne, natomiast przedstawione w filmie obrazy mogą nie być odpowiednie dla wszystkich widzów.

W tym tygodniu nowością na Disney+ jest również "Terytorium". To wciągający thriller dokumentalny, który przenosi nas do serca brazylijskiej Amazonii, gdzie reżyser przez trzy lata towarzyszy plemieniu Uru-eu-wau-wau. Przez ten czas obserwował ich życie, które jest walką o przetrwanie, walką z lokalnymi farmerami oraz rządem Jaira Bolsonaro. To były wojskowy, a międzynarodowe media przedstawiają go jako skrajnie prawicowego nacjonalistę. On sam zapowiada, że nie zamierza ingerować w życie rdzennych mieszkańców, którzy zamieszkują Amazonię, a z drugiej strony obiecuje, że chce zalegalizować wydobywanie surowców na terenie całej Brazylii, nawet tam, gdzie mieszkają plemiona tubylcze. 

Jeśli chcecie obejrzeć wszystkie nowości, dostępne nie tylko od piątku, 13 stycznia, ale również te, które pojawiły się w tym tygodniu, zajrzyjcie tutaj:.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA