REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

"Avatar: Istota wody" zmierza na Disney+. Kiedy premiera filmu w streamingu?

Po 13 latach wreszcie się doczekaliśmy. W grudniu zeszłego roku na ekrany kin wszedł "Avatar: Istota wody", czyli sequel najlepiej zarabiającego filmu w historii. Wciąż jeszcze czekamy, ale wielkimi krokami zbliża się moment, kiedy będziemy mogli go obejrzeć w zaciszu własnego domu online na Disney+. Kiedy produkcja trafi na platformę?

14.03.2023
9:30
avatar 2 disney online premiera
REKLAMA

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

Widzowie z niecierpliwością czekali na sequel największego hitu filmowego w historii. Dlatego, kiedy kilka miesięcy przed premierą "Istoty wody" pierwsza część "Avatara" na chwilę zniknęła z Disney+, aby powrócić do kin, tłumnie na nią ruszyli. Myśleli bowiem, że to już dwójka (serio!). W grudniu to już jednak naprawdę kontynuacja weszła na ekrany i podbiła serca publiczności.

Żeby wyjść na swoje "Avatar 2" musiał zarobić jakieś 2 mld dolarów. Udało się. Jest aktualnie trzecim największym hitem wszech czasów - zaraz po jedynce i "Avengers: Koniec gry". Skoro jest tak dobrze, to czy "Istota wody" zaraz trafi do internetu? Kiedy pojawi się na Disney+?

Czytaj także:

REKLAMA

Avatar 2 - kiedy premiera filmu na Disney+?

Okienko dystrybucyjne w przypadku filmów Disneya bywa różne. "Doktor Strange w multiwersum obłędu" po 47 dniach od swojej kinowej premiery trafił na platformę Myszki Miki. W przypadku czwartej części "Thora" czas ten wydłużył się do 62 dni, a "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu" to pobiła już wszelkie rekordy. Na jej cyfrową premierę czekaliśmy 82 dni.

Każdy tytuł rozpatrywany jest indywidualnie. Disney podejmuje decyzję, kiedy wprowadzić dany film do streamingu m.in. na podstawie wyników w box-office'ie. W przypadku "Avatara: Istoty wody" tak jak można było się spodziewać, Myszka Miki chciała, aby produkcja miała tzw. "długie nogi", a więc ile tylko się da, gościła wyłącznie na wielkich ekranach. Wciąż jeszcze można ją w kinach obejrzeć.

Avatar: Istota wody - premiera online - Disney+
REKLAMA

45 dni od premiery "Avatara: Istoty wody" minęło na początku lutego. W połowie marca filmu wciąż jeszcze nie ma na Disney+. Za niedługo jednak ma jednak trafić do sieci. Tylko na razie nie do serwisu Myszki Miki, a na platformy PVOD. Oznacza to, że trzeba będzie zapłacić za jego wypożyczenie.

"Avatar: Istota wody" pojawi się na platformach PVOD już 28 marca. Na ten moment nie wiadomo, kiedy film trafi do Disney+. Na pewno tak się w końcu stanie (w serwisie jest już jego karta).

Pierwszą część "Avatara" możecie obejrzeć na Disney+.

Tekst został zaktualizowany.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA