REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Disney planuje czwartą fazę MCU. Gigant ujawnił daty nowych filmów

Walt Disney Company ujawniło plan swojej ramówki na następnych kilka lat. Na liście nie brakuje dat powiązanych z Marvel Studios. Filmowe uniwersum, które zaczęło się wraz z Incredible Hulkiem i Iron Manem, potrwa co najmniej do 2022 roku.

02.03.2018
10:27
Disney planuje czwartą fazę MCU. Daty siedmiu nowych filmów ujawnione
REKLAMA
REKLAMA

Lista nie zawiera żadnych filmów Star Wars, ale wielbicielom produkcji amerykańskiego giganta i tak nie zabraknie atrakcji. Obok kilku animacji studia Pixar i aktorskich filmów Disneya (wśród nich m.in. nowej wersji Mulan) znajdzie się niejeden film o superbohaterach. Kolejna, czwarta faza Marvel Cinematic Universe, na tę chwilę, ma zawierać siedem filmów. Pierwsza produkcja zapowiedziana pierwotnie na 07.08.2020, została przeniesiona na 31.07.2020. Kolejne filmy pojawią się w kinach odpowiednio: 07.05.2021, 30.07.2021, 05.11.2021, 18.02.2022, 06.05.2022 i 29.07.2022.

Trudno spekulować, jakie tytuły wypełnią zapowiedziane daty. Wielu aktorom, którzy do tej pory tworzyli marvelowskie uniwersum, teoretycznie kończą się kontrakty po Avengers: Infinity War. Można się spodziewać, że Marvel zaproponuje chociaż części dotychczasowej obsady nowe umowy. Chris Hemsworth zapowiedział już, że chętnie wróci do roli Thora. Pytanie, czy proponowane pieniądze wystarczą, by przekonać wszystkich aktorów, którzy te same postaci portretują już od lat. Do tej pory się to Marvelowi udawało.

 class="wp-image-138640"

Kilka prawdopodobnych tytułów wydaje się jednak możliwych. Reżyser Strażników Galaktyki ogłosił już, że trzecia część szalonej serii o galaktycznych awanturnikach trafi do kin w 2020 roku.

Prawdopodobny jest również sequel Black Panther.

REKLAMA

Film o księciu Wakandy osiąga świetne wyniki finansowe, a szef Marvel Studios, Kevin Feige, zapowiedział wcześniej, że chciałby na stołku reżyserskim ponownie zobaczyć odpowiedzialnego za pierwszą część Ryana Cooglera. Od kilku miesięcy dużo mówi się o solowym filmie Czarnej Wdowy, w którym udział miałaby wziąć Scarlett Johansson.

Pozostałe tytuły są na razie owiane tajemnicą. Nowi Avengers w częściowo zmienionym składzie (choćby z Captain Marvel)? Drugi Spider-Man? Komiksy Marvela pełne są wciąż niewykorzystanych postaci, które do tej pory nie znalazły swojego miejsca w MCU. Fani Marvela więcej szczegółów dotyczących planowanych produkcji poznają zapewne w najbliższych miesiącach. Być może już na Comic Conie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA