REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD

Disney+ zapowiada „The Book of Boba Fett” na 2021. Nowy spin-off czy jednak 3. sezon „The Mandalorian”?

Nowy sezon serialu „The Mandalorian” dobiegł dzisiaj końca wraz z szokującym odcinkiem „The Rescue”. Co ciekawe, twórcy produkcji po napisach końcowych zaprezentowali dodatkową scenę, w której główne skrzypce grał Boba Fett. Bardzo możliwe, że najgroźniejszy łowca głów w galaktyce dostanie własną serię „The Book of Boba Fett”.

18.12.2020
21:42
disney plus boba fett
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga! Tekst zawiera spoilery dotyczące ostatniego epizodu 2. sezonu „The Mandalorian”.

Fani sagi „Star Wars” zapamiętają datę 18 grudnia na długo. To właśnie tego dnia na platformie Disney+ zadebiutował finałowy odcinek 2. części „The Mandalorian”, który nie tylko zamknął pewien rozdział w historii Baby Yody, ale też doprowadził do pierwszego kanonicznego pojawienia się na małym ekranie najważniejszego bohatera oryginalnej trylogii (więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ). Sam główny wątek tej historii wystarczałby, żeby mówić o wręcz przełomowym momencie w historii gwiezdnej sagi.

Autor scenariusza Jon Favreau i odpowiedzialny za epizod reżyser Peyton Reed ostatniego asa w rękawie zachowali natomiast na krótką sekwencję pokazaną już po napisach. Przedstawia ona powrót Boby Fetta w towarzystwie Fennec Shandy do znanego z „Powrotu Jedi” Pałacu Jabby. Najsłynniejszy łowca nagród w historii popkultury na szczycie kryminalnej organizacji Hutta znajduje ocalałego z masakry na Morzu Wydm Biba Fortunę. Nie ma jednak litości dla dawnego współpracownika, zabija go szybkim strzałem i sam zasiada na tronie.

Chwilę później na ekranie pojawiają się słowa: „The Book of Boba Fett” i zapowiedź premiery w grudniu 2021 roku.

Nie ma jeszcze oficjalnej informacji ze strony platformy Disney+, czym dokładnie jest tytułowa „Księga Boby Fetta”. Portal Deadline na podstawie swoich wcześniejszych ustaleń mówi jednak o zupełnie nowych serialowym spin-offie. Miesiąc temu media informowały o przygotowywanym przez Disneya harmonogramie nowego planu zdjęciowego. Nie było jednak wówczas wiadomo: chodzi o 3. sezon „The Mandalorian” czy nowy spin-off o Bobie Fetcie.

Brak jakiejkolwiek zapowiedzi rzeczonej produkcji podczas The Walt Disney Company Investor Day 2020 wydawał się potwierdzać prawdziwość pierwszej opcji. Bo przecież wytwórnia zapowiedział aż kilkanaście nowych tytułów „Star Wars”. Ale teraz równie prawdopodobnie brzmi teza, że Disney chciał zachować niespodziankę dla użytkowników swojej platformy. Do czasu pojawienia się oficjalnego wyjaśnienia ze strony firmy nie warto jednak niczego przesądzać.

„The Book of Boba Fett” może być równie dobrze inną nazwą 3. sezonu „The Mandalorian”.

Serial Disney+ stałby się w takim układzie antologią przedstawiającą losy innych słynnych Mandalorian (prawdziwych bądź nie). A usynowiony klon Jango Fetta nie pełniłby już roli postaci drugoplanowej a pełnoprawnego protagonisty. Wszystkie odcinki serialu Disney+ są określane jako rozdziały, więc nie jest to oderwana od rzeczywistości hipoteza.

W sieci pojawiają się też teorie jakoby „Księga Boby Fetta” miałaby być specjalnym filmem przygotowywanym na VOD (Disney chętnie pokazywał nowe filmy „Star Wars” w okresie świątecznym) albo po prostu... książką poświęconą kosmicznemu łowcy nagród. Natomiast bez względu na to jaka wersja okaże się prawdziwa, jedno jest pewne – w najbliższej przyszłości czeka nas więcej spotkań z bohaterem oryginalnej trylogii.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA