REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Disney+ wprowadza tańszy pakiet z reklamami i podnosi ceny za granicą. Co z Polską?

Rosną ceny kolejnych usług, a powszechna drożyzna nie ominęła serwisów streamingowych. Disney+ dołączy do Netfliksa czy Viaplay i jeszcze w tym roku zażąda od swoich subskrybentów więcej pieniędzy - przynajmniej w USA. W przeciwnym wypadku ich oferta przekształci się… w pakiet z reklamami.

07.11.2022
15:53
disney plus drożej cena reklamy porównanie netflix streaming vod
REKLAMA

Wzrost ceny abonamentów i nowe, tańsze pakiety z reklamami to nowa rzeczywistość na rynku serwisów streamingowych. Zgodnie z zapowiedziami, podrożeje również Disney+ - firma poinformowała, że cena standardowego pakietu wzrośnie już niedługo. W USA cena subskrypcji zostanie podniesiona z 8 dol. (38 zł) do 11 dol. (52 zł) - Polacy powinni spodziewać się odpowiednio proporcjonalnej podwyżki.

Disney+ zamierza wprowadzić zmiany już w grudniu - przynajmniej w Stanach Zjednoczonych. W tym samym momencie serwis doda także tańszy abonament z reklamami, który zastąpi podstawowy plan i będzie kosztował dokładnie tyle, ile teraz standard (co oznacza, że oferta z materiałami promocyjnymi w Polsce będzie wymagała opłaty 28,99 zł co miesiąc).

REKLAMA

Nie tylko Disney+. Porównanie cen pakietów

W ostatnim czasie ceny kolejnych serwisów (jak te wspomniane w leadzie) rosną, a i pakiet reklamowy zapewne wkrótce stanie się normą. Netflix posłużył jako wzór - niedawno podniósł ceny, a w kilku krajach wprowadził też plan z treściami sponsorowanymi. Jak wygląda to u streamingowego giganta? Bloki reklamowe trwają jednorazowo od 15 do 30 sekund, a ich emisja następuje przed oraz w trakcie oglądania filmu czy serialu. Sumaryczna długość reklam mieści się w 4-5 minutach na każdą godzinę oglądania. Nowa oferta nie może zaproponować więcej, niż pakiet basic, zatem jakość powyżej 720p i możliwość pobierania tytułów, by móc obejrzeć je offline, są wykluczone. Pojawiły się też problemy licencyjne.

Wciąż nie wiemy, kiedy zmiany zostaną wprowadzone w Polsce.

Obecnie ceny najpopularniejszych w Polsce serwisów streamingowych z modelem subskrypcyjnym prezentują się następująco:

REKLAMA
  • Disney+: 28,99; podrożeje - być może o 25 proc.;
  • Netflix: 60 zł (premium), 43 zł (standard), 29 zł (podstawowy); czeka nas dopłata za dzielenie konta i pakiet z reklamami;
  • HBO Max: 29,99 zł;
  • Amazon Prime Video: 10,99 zł miesięcznie lub 49 zł przy opłacie całorocznej;
  • Player: różne pakiety, najtańszy z reklamami - 8 zł co miesiąc;
  • Polsat Box Go: 30-40 zł miesięcznie za różne pakiety;
  • Canal+ online: podstawowy pakiet Canal+ kosztuje 45 zł miesięcznie (29 zł przez pierwsze 3 miesiące). Dostępne są jednak także dodatkowe opcje.
Disney+
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA