REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy /
 3. Seriale /
 4. VOD /
 5. Dzieje się

„WandaVision”, „Falcon and Winter Soldier”, „Lizzie McGuire” oraz inne premiery Disney+. Co pojawi się w serwisie w 2020?

Platforma Disney+ ogłosiła swoje plany na 2020 rok. Wśród premier - niespodzianka. Serial „WandaVision” wcześniej niż pierwotnie zapowiadano.

02.01.2020
13:36
Disney Plus - logo
REKLAMA
REKLAMA

Platforma streamingowa Disney+ wystartowała 12 listopada 2019 roku. Tego dnia do serwisu trafił pierwszy odcinek serialu „The Mandalorian” - aktorskiej historii osadzonej w świecie „Gwiezdnych wojen”. 1. sezon dobiegł końca w grudniu, a choć ogłoszono już rozpoczęcie prac nad serią nr 2, widzowie zaczęli rozglądać się za nowym hitem platformy.

Z okazji Nowego Roku oficjalne konto Disney+ na Twitterze zapowiedziało część swoich planów na 2020 rok.

Jakie produkcje oryginalne Disney+ zobaczymy w najbliższych miesiącach?

WandaVision

WandaVision - grafika promocyjna class="wp-image-361137"

Jeden z dwóch seriali Marvela, powstających we współpracy z platformą Disney+, w których zobaczymy gwiazdy z blockbusterowej serii „Avengers”.

Akcja serialu poświęconego Scarlett Witch i Visionowi ma rozgrywać się po akcji „Avengers: Koniec gry” i być ściśle związana z filmem „Doctor Strange and the Multiverse of Madness”, który jak widać po samym tytule wprowadzi koncepcję „multiwersum”, o której słyszeliśmy już wielokrotnie w ramach promocji filmu „Spider-Man: Daleko od domu”. Właśnie to miałoby wyjaśniać pojawienie się charakterystycznego bohatera, którego poznaliśmy w „Avengers: Czas Ultrona” na ekranie, mimo dramatycznych wydarzeń z jego udziałem z ostatnich części „Avengers”. Na ekranie poza Elizabeth Olsen i Paulem Bettanym, zobaczymy także Kat Dennings, Randalla Parka i Kathryn Hahn.

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów - kadr z filmu class="wp-image-361134"

Drugi serial Marvela, powstający dla Disney+, to opowieść o Falconie i Zimowym Żołnierzu, rozgrywana po finale „Avengers: Koniec gry” i przyglądająca się, w jaki sposób bohaterowie poradzili sobie z dziedzictwem Kapitana Ameryki. Projekt wciąż owiany jest tajemnicą, ale pewne jest że na ekranie ponownie zobaczymy Anthony’ego Mackie i Sebastiana Stana.

Lizzie McGuire

Kontynuacja znanego i lubianego serialu dla nastolatków „Lizzie McGuire” to opowieść o dorosłej Lizzie, która boryka się z problemami dnia codziennego. Dziewczyna ma teraz już 30 lat i cały szereg nowych wyzwań, których nawet się nie spodziewała.

Na ekranie zobaczymy ponownie większość obsady oryginalnej serii, na czele z Hilary Duff i Adamem Lambergiem.

Wojny klonów, sezon 7 (ostatni)

Gwiezdne wojny: Wojny Klonów - serial class="wp-image-361152"

Ostatni sezon popularnego i uznanego serialu Dave’a Filloniego i Henry’ego Gilroya „Wojny klonów” domknie wątki prowadzone przez sześć poprzednich sezonów.

The Phineas & Ferb Movie: Candance Against the Universe

Phineas and Ferb The Movie class="wp-image-361155"

Animowany film pełnometrażowy, nawiązujący do słynnej serii „Phineasz i Ferb”, niezwykle popularnej wśród odbiorców Disney Channel. Sam tytuł zapowiada już główną oś fabuły - Candance, siostra bohaterów została porwana przez kosmitów na planetę pozbawioną młodszych braci, gdzie naturalnie dziewczyna czuje się jak ryba w wodzie.

Secret Society of Second Born Royals

Film fantasy o sekretnym stowarzyszeniu, zrzeszającym rodzeństwo księżniczek i książąt, pierwszych w linii do objęcia tronu. Główna bohaterka, Sam, nie tylko odkrywa że powiada nadprzyrodzone moce, ale także, że należy do tajnej organizacji, która strzeże pokoju w kraju i na świecie.

The Mandalorian, sezon 2

Sezon 2 popularnego serialu z Baby Yodą ma trafić na platformę jesienią. Chodzą słuchy, że w nowych odcinkach mogą pojawić się bohaterowie oryginalnej trylogii „Gwiezdnych wojen”.

High School Musical: The Musical: The Series, sezon 2

2. sezon programu, w którym uczniowie liceum, w którym kręcono oryginalne „High School Musical”, przygotowują się do stworzenia sztuki teatralnej na podstawie filmu. Meta-koncept na tyle spodobał się odbiorcom, że platforma postanowiła

Niedawno informowaliśmy, że nowym bohaterem serii „Kevin sam w domu” został Archie Yates, znany z filmu „Jojo Rabbit”. Jako, że informacje pojawiły się pod koniec roku, a zdjęcia mają rozpocząć się w najbliższych tygodniach, istnieje duże prawdopodobieństwo, że film zadebiutuje na platformie w 2020 roku.

Poza tym:

 • Muppets Now
 • Stargirl
 • Penguins
 • Dolphin Reef
 • Elephant
 • Rogue Trip
 • Becoming
 • Diary of a Future President
 • Short Circuit: Experimenal Films
 • Lamp Life
 • Timmy Failure: Mistakes Were Made
REKLAMA

Kiedy Disney+ w Polsce?

Platforma Disney+ ma drobnymi krokami wkraczać na nowe terytoria. Wedle pierwotnych planów do Polski zawita najprawdopodobniej dopiero w 2021. Wcześniej, bo już 31 marca, serwis ma trafić do kilku krajów Europy Zachodniej, jak Francja, Hiszpania, Wlk. Brytania, Irlandia, Niemcy, czy Włochy. Niektórzy przewidują, że być może właśnie wtedy serwis trafi też do Polski, gdyż system jest już gotowy na polskich użytkowników. Na razie jednak nie pojawiły się żadne oficjalne informacje na ten temat.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA