REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nowy Pixar na Disney+ to zawsze przyjemność. "Auta w trasie" ucieszą nie tylko dzieciaków

"Auta" to jedna z najpopularniejszych filmowych serii w historii animacji. Za ten sukces odpowiada oczywiście legendarne studio Pixar, które w ostatnich latach ściśle współpracuje z platformą Disney+. We wrześniu pojawiła się tam nowa animowana seria pt. "Auta w trasie", która opowiada o wielkiej wycieczce Zygzaka McQueena i jego najlepszego przyjaciela Złomka.

14.09.2022
10:12
disney plus seriale auta w trasie
REKLAMA

Disney+ w rekordowo niskiej cenie. Subskrypcję możesz wykupić tutaj - tylko do 19.09.

Pierwszy film z serii "Auta" trafił do kin w czerwcu 2006 roku i błyskawicznie stał się jednym z największych hitów tamtego lata. Od tamtej pory otrzymaliśmy jeszcze dwa sequele (w tym świetne "Auta 3344 dwa spin-offy o samolotach, a także cały szereg krótkich animacji. Wszystkie te produkcje znajdziecie na polskim Disney+, a właśnie dołączył do nich zupełnie nowy serial zatytułowany "Auta w trasie".

REKLAMA

Akcja produkcji rozgrywa się po wydarzeniach z 3. części filmowej trylogii. Całość rozpoczyna się od niespodziewanej informacji, że uwielbiany przez widzów Złomek (w polskiej wersji językowej grany przez Mariana Opanię) ma siostrę i został przez nią zaproszony na wesele. Problem w tym, że relacje między rodzeństwem nie są najlepsze i bohater nie bardzo pali się do wyprawy. Jego nastawienie ulega zmianie dopiero, gdy chęć towarzyszenia mu w podróży deklaruje Zygzak McQueen. Dwaj przyjaciele wyruszają więc do drogę po amerykańskim pustkowiu, gdzie spotkają ich rozmaite przygody.

Nowe seriale na Disney+ - Auta w trasie to animacja nie tylko dla dzieci:

Pixar od początku zasłynął jako studio, które tworzy historie trafiające w równych stopniu do młodych widzów i ich rodziców. "Auta w trasie" nie są pod tym względem wyjątkiem. Liczącą 9 odcinków animację można obejrzeć na Disney+ z polskim dubbingiem lub z oryginalną ścieżką dźwiękową. Co ważne, Disney w obu przypadkach zadbał, żeby głosy głównych bohaterów były takie same jak w filmowej serii. Co oznacza powrót Owena Wilsona i Dana Whitneya w angielskiej oraz Piotra Adamczyka i Mariana Opani w polskiej wersji językowej.

Każdy z odcinków "Aut w trasie" opowiada małą, zamkniętą historię (epizody trwają 10-14 minut), ale wszystkie prowadzą bohaterów coraz bliżej celu, jakim jest wesele siostry Złomka. Twórcy animacji stawiają tutaj przede wszystkich na różnorodnością, dobrą zabawę i imaginację dzieci. Dlatego dostajemy odcinki poświęcone dinozaurom, duchom, polowaniu na Wielką Stopę, wizycie w cyrku czy biciu rekordu szybkości. Gdzieś między nimi znajduje się też miejsce na klasyczny disneyowski numerek muzyczny.

Disney+ seriale - Auta w trasie

Frajdę dla dzieciaków mają zapewnić przede wszystkim interakcję między bohaterami i komiczne sytuacje, w których znajdują się Zygzak i Złomek. Starszych widzów z kolei do oglądania zachęcą rozmaite nawiązania do klasyki kina (by wymienić tylko "Mad Maxa" i "Świt żywych trupów"). Warto w tym miejscu dodatkowo podkreślić, że zgodnie ze świecką tradycją polska wersja językowa jest nawet bardziej pomysłowa niż oryginalne kwestie, a przy tym ma więcej smaczków "dla kumatych".

REKLAMA

"Auta w trasie" to animowany serial idealny dla całej rodziny na weekend.

Obejrzenie całości nie wymaga poświęcenia całego dnia, ani jakichś wielkich mocy przerobowych. Disney+ dba o to, by młodsi widzowie mieli stały dopływ krótkometrażowych produkcji łatwych do obejrzenia w przerwie między lekcjami, pracą domową i pozaszkolnymi aktywnościami. "Auta w trasie" da się też z powodzeniem oglądać... właśnie w trasie. Wystarczy odpalić aplikację i dać porwać się nowym przygodom Zygzaka i Złomka.

Serial "Auta w trasie" obejrzycie tylko na Disney+.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA