REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Serialowa "Diuna" straciła gwiazdę i reżysera. Co z premierą na HBO Max?

Co dalej z "Diuną"? Serialowy prequel od HBO Max - "The Sisterhood" (Siostrzeństwo) stracił reżysera i główną gwiazdę. Na ten moment zdjęcia zostały wstrzymane i trwają poszukiwania ich zastępców. Warto zaznaczyć, że nie są to pierwsze problemy, z jakimi mierzy się produkcja.

01.03.2023
10:13
diuna serial hbo max premiera
REKLAMA

Pierwsze zapowiedzi serialowego prequela "Diuny" pojawiły się jakieś cztery lata temu - na długo przed premierą epickiego filmu Denisa Villeneuve'a w październiku 2021 roku. Zdjęcia do produkcji powstającej pod szyldem HBO Max ruszyły natomiast zeszłego listopada. Już wtedy pojawiły się problemy.

REKLAMA

W okolicach startu zdjęć do serialowej "Diuny" z funkcji jednej z showrunnerek zrezygnowała twórczyni Diane Ademu-John. Postanowiła ona jednak zostać przy projekcie jako producentka wykonawcza. Od tamtej pory produkcję samodzielnie prowadzi Alison Shapker.

Czytaj także:

Diuna - co dalej z serialem HBO Max?

Teraz okazuje się, że z funkcji reżysera odchodzi Johan Renck ("Czarnobyl"), który miał stanąć za kamerą dwóch pierwszych odcinków. Według nieoficjalnych doniesień, jego styl nie pokrywa się bowiem z wizją HBO Max.

Jak czytamy na portalu Deadline, produkcja serialowej "Diuny" została na ten moment wstrzymana. W sprawie powodów takiego stanu rzeczy pojawiają się jednak sprzeczne doniesienia. Jak twierdzą jedni informatorzy, zdjęcia przesunięto o siedem miesięcy, aby Shapker i jej ekipa miała czas na przeróbki scenariuszowe i znalezienie nowego reżysera. Według innych źródeł przerwa ta była zaplanowana. Taką narrację utrzymuje też przedstawiciel HBO Max w swoim oświadczeniu:

(...) wprowadzamy zmiany w celu stworzenia jak najlepszej produkcji. Chcemy być wierni materiałowi źródłowemu. Johan Renck ukończył swoją pracę i zatrudnimy nowego reżysera - wszystko odbywa się za porozumieniem stron. Johan będzie teraz pracował nad innymi projektami.

Z oświadczenia dowiemy się, że projekt opuściła również gwiazda produkcji - Shirley Henderson, która wcielała się w Tulę Harkonnen. Przedstawiciel HBO Max nie podał powodu jej odejścia, ale wiadomo, że grana przez nią postać zostanie zrecastingowana.

Diuna
REKLAMA

Diuna - kiedy premiera serialu na HBO Max?

Serialowy prequel "Diuny" oparty jest na podstawie książki "The Sisterhood of Dune" autorstwa Briana Herberta i Kevina J. Andersona. Akcja rozgrywa się 10 tys. lat przed wydarzeniami powieści Franka Herberta. Siostry Harkonnen walczą z siłami zagrażającymi ludzkości, tworząc Bene Gesserit.

Data premiery serialowej "Diuny" na HBO Max nie jest na ten moment znana.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA