REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy

Najpopularniejsze filmy 2021 roku w Polsce. "Diuna" i "Dziewczyny z Dubaju" to najczęściej wyszukiwane tytuły w Google

Jakie są najpopularniejsze filmy 2021 roku? Rok w wyszukiwarce Google'a pokazał, które filmy najmocniej zdominowały wyobraźnię Polaków i reszty świata w 2021 roku. W naszym kraju zwyciężyła "Diuna", ale spore zainteresowanie budziły też polskie produkcje, takie jak "Dziewczyny z Dubaju" czy "Small World". Co jeszcze wyszukiwano i które produkcje znalazły się na liście najgorętszych tytułów 2021? Sprawdzamy.

08.12.2021
9:17
diuna rok w wyszukiwarce google 2021 filmy
REKLAMA

Nowa "Diuna" to film z jednej strony przepiękny i zjawiskowy, a z drugiej budzący sporo kontrowersji i krytycznych opinii. Chyba nikogo nie powinno więc dziwić, że adaptacja kultowej powieści science fiction wzbudzi wielkie zainteresowanie i nie mniejsze dyskusje w naszym kraju. Zresztą najpierw przez wiele miesięcy przed premierą, a potem w zintensyfikowanej formie już po niej. Liczba artykułów, postów i informacji o pokazach wyraźnie odbiła się na wynikach wyszukiwań Google'a za 2021 rok, które ujawniono dzisiaj rano - "Diuna" zajęła 1. miejsce na liście najpopularniejszych filmów 2021 roku według wyszukiwarki Google.

REKLAMA
Diuna najpopularniejszym filmem 2021 roku w Polsce wg. Google

Google ujawnił mnóstwo interesujących informacji o popkulturowych zainteresowaniach Polaków w 2021 roku. Dowiedzieliśmy się, jakie seriale cieszyły się największą popularnością w Google'u, a także, o których celebrytach najczęściej szukaliśmy nowej wiedzy. Szczególnie ciekawie prezentują się jednak informacje właśnie o filmach, bo w tym wypadku dostaliśmy możliwość porównania wyborów polskich internautów z łącznymi wynikami na całym świecie. Dzięki temu wiemy, które blockbustery interesowały Polaków mniej niż resztę świata.

Rok w wyszukiwarce Google'a - "Diuna" najpopularniejsza w Polsce.

Najpopularniejsze filmy 2021 roku wg. Google'a

Wśród najpopularniejszych filmów 2021 roku znalazła się nie tylko "Diuna", ale także inne zagraniczne hity - "Oczy diabła", "Cruella" czy "Venom 2". Wśród głośnych tegorocznych tytułów wysokie miejsca zajęły polskie produkcje - "Dziewczyny z Dubaju" znalazły się na 2. miejscu, a podium zamyka "Small world" Patryka Vegi. Poniżej lista najpopularniejszych filmów 2021 roku w Polsce:

 1. Diuna
 2. Dziewczyny z Dubaju
 3. Small world
 4. Oczy diabła
 5. Cruella
 6. Listy do M. 4
 7. Eternals
 8. Furioza
 9. Venom 2
 10. Obecność 3: Na rozkaz diabła
 class="wp-image-1849816"
Najpopularniejsze filmy 2021 roku w wyszukiwarce Google - Polska

Pierwsza dziesiątka najczęściej wyszukiwanych pełnometrażowych produkcji dostarcza kilku ciekawych wniosków. Po pierwsze widać tutaj wielką siłę kina gatunkowego. Oprócz science fiction na liście znajdziemy też filmy superbohaterskie, kino sensacyjne, komedię romantyczną czy horror. Co ciekawe, większość wymienionych powyżej produkcji to hollywoodzkie blockbustery i przede wszystkich filmy dopiero zmierzające do kin. Z powodu pandemii część z nich debiutowała jednocześnie lub wyłącznie na VOD (m.in. "Cruella" i "Listy do M. 4"), ale tak czy inaczej można mówić o sile starej formy dystrybucji. Netflix i jego produkcje filmowe nie cieszyły się w 2021 roku równie dużym zainteresowaniem Polaków, co nowości od wytwórni Disney czy Warner Bros.

Nie jest za to szczególnym zaskoczeniem fakt, że w TOP 10 najchętniej wyszukiwanych filmów znalazło się też kilka polskich produkcji. Dużym powodzeniem wśród widzów nadal cieszy się Patryk Vega, którego "Small World" i "Oczy diabła" zajęły odpowiednio 3. i 4. miejsce. Pod względem zainteresowania widzów wyprzedziły go natomiast "Dziewczyny z Dubaju", co w kontekście trwających od kilku tygodni olbrzymich kontrowersji i prokuratorskiego śledztwa nie powinno dziwić. Jak to wszystko ma się do globalnych wyników wyszukiwarki Google'a?

Marvel rządzi na świecie. Lepiej w Google'u radzi sobie też Netflix.

"Diuna" interesowała ludzi z całego globu, ale w szerszym ujęciu spada z najwyższego miejsca na podium na 3. lokatę. Najczęściej widzowie chcieli dowiedzieć się czegoś o "Eternals". Dobrze w wynikach wyszukiwania radziły sobie też "Czarna Wdowa", "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni", a także wyprodukowana przez Disneya "Cruella". Swoje powody do zadowolenia mają też marketingowcy Warner Bros., bo w czołowej dziesiątce znajdziemy obok "Diuny" też "Mortal Kombat" i "Godzilla vs. Kong". Nie jest też wielkim szokiem widok na liście "Czerwonej noty", która niedawno stała się najpopularniejszym filmem w historii istnienia Netfliksa. Inna sprawa, że rok w wyszukiwarce Google'a nie do końca pokrywa się z wynikami finansowymi wielu znajdujących się na niej filmów. Samo przeglądanie sieci nie musi więc równać kupnu biletu.

REKLAMA

Najpopularniejsze filmy 2021 roku na świecie wg. Google'a

 1. Eternals
 2. Czarna Wdowa
 3. Diuna
 4. Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni
 5. Czerwona nota
 6. Mortal Kombat
 7. Cruella
 8. Halloween zabija
 9. Godzilla vs. Kong
 10. Armia umarłych
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA