REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Diuna: Część 2" opóźniona. Nie wyciągajcie krysnoży, bo jeszcze nie ma tragedii

"Diuna 2" to bez najmniejszych wątpliwości jeden z najpilniej wypatrywanych kinowych hitów na przyszły rok. Wielu fanów science fiction już dawno zakreśliło sobie w kalendarzykach premierę 2. części epickiej produkcji Denisa Villeneuve'a. Mamy dla tych osób ważną informację, bo "Diuna: Część 2" została oficjalnie opóźniona przez wytwórnię Warner Bros. Na szczęście fanów Franka Herberta nie czeka tak długie oczekiwanie jak wielbicieli DC czy widzów czekających na "Godzilla vs. Kong 2".

01.07.2022
9:26
diuna 2 premiera opóźniona kiedy
REKLAMA

Wyreżyserowana przez Denisa Villeneuve'a "Diuna" okazała się jednym z najbardziej zjawiskowych filmów 2021 roku. Adaptację powieści Franka Herberta docenili jej wieloletni fani, malkontenci wypatrujący od lat epickiego science fiction i zupełnie postronni widzowie. Produkcji udało się też na siebie zarobić, choć kina dopiero wychodziły z popandemicznej zapaści. Nikogo nie zdziwiła więc decyzja wytwórni Warner Bros., żeby dać zielone światło sequelowi. "Diuna 2" miała trafić do kin już 20 października 2023 roku.

Powyższą datę możecie wykreślić ze swoich podręcznych kalendarzy, bo jest już nieaktualna. Jak podaje The Hollywood Reporter, wytwórnia Warner Bros. wprowadziła kilka istotnych zmian do swojego kalendarza premier na najbliższych kilkanaście miesięcy. Zresztą nie pierwszy raz, bo firma wcześniej opóźniła debiuty prawie wszystkich aktorskich filmów DC (od "Black Adama" aż po "Flasha"). Tym razem padło zaś na 2. część "Diuny". Kiedy film Villeneuve'a zagości na srebrnym ekranie?

REKLAMA

"Diuna 2" trafi do kin miesiąc później i powalczy z prequelem "Igrzysk śmierci".

Na szczęście nie mamy do czynienia z przesunięciem, które powodowałoby bunt w fandomie "Diuny". Drobnej korekty premiery należało się zresztą spodziewać, bo wejście ekipy na plan sequela nastąpi nieco później niż początkowo zakładano. Nowa data kinowego debiutu dla filmu "Diuna 2" to obecnie 17 listopada 2023 roku. Tego samego dnia w kinach zagości też "Ballada ptaków i węży", czyli ekranizacja prequela "Igrzysk śmierci". Szefowie Warner Bros. najwyraźniej mają taką wiarę w siłę 2. części "Diuny", że nie boją się konkurencji ze strony innego science fiction. Może i słusznie.

REKLAMA
Diuna 2 - nowa data premiery

Wytwórnia ogłosiła ponadto, kiedy do kin powrócą ogromne kaiju. Na "Godzilla vs. Kong 2" poczekamy sporo dłużej, bo do 15 marca 2024 roku. Na szczęście w oczekiwaniu na obie premiery można zanurzyć się w szerokim świecie wymyślonym przez Franka Herberta. "Diuna 2" opowie ciąg dalszy wydarzeń z jego 1. powieści o tym uniwersum, do czego będzie potrzebnych kilka nowych aktorskich twarzy. Cykl powieści tworzonych najpierw przez Herberta, a potem jego syna Briana w duecie z Kevinem J. Andersonem liczy już kilkadziesiąt pozycji, więc "Diuna" jest zaledwie wstępem do znacznie bardziej rozbudowanej opowieści.

Disney+ zadebiutował w Polsce. Tutaj kupisz go najtaniej.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA