REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Do ekipy serialu w świecie „Władcy Pierścieni” dołącza nowy reżyser. Pracował nad „Doktorem Who” i „Preacherem”

Amazon Studio pochwaliło się nazwiskiem kolejnego reżysera, który dołącza do ekipy pracującej nad projektem osadzonym w świecie J. R. R. Tolkiena. Zdjęcia do jeszcze nie nazwanego serialu powstają na Nowej Zelandii. Efekty zobaczymy już niedługo.

25.03.2021
12:14
Serialowy Władca Pierścieni z nowym reżyserem. Co wiemy o projekcie Amazona?
REKLAMA
REKLAMA

Wayne Che Yip, bo tak nazywa się nowy członek ekipy reżyserskiej, urodził się w 1981 w Oxfordzie i ma na koncie sporo seriali. Przede wszystkim wyreżyserował kilka epizodów „Doktora Who” (dwa w 10. sezonie i odcinek specjalny z 11), „Happy!” (cztery odcinki), „Preachera” (cztery odcinki), i jeden odcinek „Doom Patrola”. Pracował też przy kultowym brytyjskim serialu „Utopia”. Nakręcił też dwa odcinki w nadchodzącym serialu fantasy Amazona „The Wheel of Time”.

Teraz przeniesie się do Śródziemia. Cytowany przez serwis „ComingSoon”, powiedział, że to dla niego „zaszczyt”. Zajmie się wyreżyserowaniem przynajmniej czterech epizodów (pierwsze dwa nakręcił J.A. Bayona). Na oficjalnym koncie Amazon Studios pojawiło się zdjęcie, na którym widzimy klaps z jego nazwiskiem.

Co wiemy o serialu Amazona w uniwersum „Władcy Pierścieni”?

Serial będzie osadzony w Drugiej Erze Śródziemia – na ponad trzy tysiące lat przed wydarzeniami znanymi z „Hobbita” i „Władcy Pierścieni”. Pojawią się w nim najpotężniejsi herosi i heroiny (w tym Galadriela), największe czarne charaktery (z Sauronem na czele), którzy wyszli spod pióra Tolkiena, a także nowe postacie. Najpewniej ujrzymy stworzenie Jedynego Pierścienia, a także powstanie Nazguli.

Prace nad serialem zostały ogłoszone w 2017, ale zdjęcia ruszyły dopiero w lutym 2020 roku. Przez pandemię koronawirusa zostały wstrzymane. Produkcja została wznowiona we wrześniu zeszłego roku i jak widać na załączonym wcześniej obrazku - wciąż trwa.

REKLAMA

W gronie scenarzystów znaleźli się: J.D. Payne, Patrick McKay, Gennifer Hutchison, Helen Shang, Jason Cahill, Justin Doble, Bryan Cogman, Stephany Folsom. W obsadzie zobaczymy m.in. Markellę Kavenagh jako Tyrę, Morfydd Clark jako Galadrielę, Simona Merellsa jako Trevyna, i Josepha Mawle’a jako głównego czarnego bohatera serii - Orena.

Plotki głoszą, że 8-odcinkowy serialowy prequel „Władcy Pierścieni” pojawi się na Amazon Prime jeszcze w 2021 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA