REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Seriale

Serial „Władca Pierścieni” dostał streszczenie fabuły. W 1. sezonie odwiedzimy Góry Mgliste, Lindon i Numenor

„Władca Pierścieni” to jeden z najbardziej wyczekiwanych seriali ostatnich lat. Na temat produkcji wciąż nie wiadomo wiele, ale w styczniu nareszcie poznaliśmy interesujące, nowe szczegóły dotyczące fabuły i lokacji pokazanych w 1. sezonie. Okazuje się, że na wojenną zawieruchę w Drugiej Erze przyjdzie nam trochę poczekać.

13.01.2021
13:58
władca pierścieni serial
REKLAMA
REKLAMA

Amazon Prime Video może się pochwalić kilkoma serialowymi hitami z „The Boys” na czele, ale najważniejsze dzieło z katalogu serwisu wciąż znajduje się w fazie produkcji. Chodzi oczywiście o „Władcę Pierścieni”, który według zapowiedzi ma być najdroższym serialem w historii kinematografii. Za same prawa do marki Amazon zapłacił bowiem 250 mln dolarów, a stworzenie pięciu sezonów ma podnieść łączne wydatki firmy do około miliarda dolarów. Co nie obejmuje przecież kosztów związanych z marketingiem i dystrybucją. Nietrudno się więc domyślić, że oczekiwania związane z produkcją są naprawdę wysokie.

Wbrew nieco mylącemu tytułowi od pewnego czasu wiadomo, że „Władca Pierścieni” nie będzie powtórzeniem historii Wojny o Pierścień opowiedzianej w dwóch książkach J.R.R. Tolkiena i ich filmowych adaptacjach przygotowanych przez Petera Jacksona. Zamiast tego serial Amazon Prime Video zabierze widzów w podróż do Drugiej Ery Śródziemia. Portal The One Ring dotarł właśnie do bardziej szczegółowego synopsis, które wspomina dodatkowo choćby o lokacjach, gdzie będą się rozgrywać odcinki 1. sezonu.

Władca Pierścieni” pokaże najgłębsze podziemia Gór Mglistych, lasy Lindonu, wyspę Numenor oraz najdalsze krańce mapy.

Początek fabuły serialu ma ponadto przypaść na okres względnego pokoju i prosperity, który zostanie zaburzony przez powrót mrocznych sił do Śródziemia. Wszystkie te elementy zebrane razem wskazują na to, że seria będzie rozgrywać się w okolicach 1200 roku Drugiej Ery. To właśnie wtedy Sauron zaczął działać bardziej otwarcie, ale jeszcze pod płaszczykiem dobrych intencji i współpracy z Eldarami. Na ten okres przypada moment największej potęgi Numenoryjczyków, bliskiej współpracy krasnoludów z Khazad-dum z elfimi kowalami z Eregionu oraz panowania w Lindonie Gil-galada, ostatniego Wielkiego Króla Noldorów w Śródziemiu.

Według opublikowanego streszczenia (i wcześniejszych medialnych doniesień) akcja serialu będzie kręcić się wokół grupy postaci, wśród których znajdą się popularni bohaterowie z tolkienowskiego legendarium, a także zupełnie nowe, autorskie postaci wykreowane przez scenarzystów. Na podstawie wymienionych w synopsis krain można wysnuć ostrożny wniosek, że znajdą się wśród nich jakiś krasnolud, elfowie z Lindonu (być może od początku nieufający Sauronowi Elrond lub Gil-galad) i jakiś ważny mieszkaniec lub mieszkanka Numenoru.

Może też jacyś przedstawiciele ras ludzkich mieszkających na odległym Wschodzie. Ten ostatni typ jest jednak najmniej pewny, bo słowa o najdalszych krańcach mapy brzmią najmniej konkretne. Warto przy tym zaznaczyć, że Amazonowi powinno udać się zmieścić tak obfitą liczba wątków w obrębie jednego sezonu, ponieważ ma on liczyć aż 20 odcinków.

REKLAMA

„Władca Pierścieni” według planu zadebiutuje na Amazon Prime Video w 2021 roku. Pełny zapis streszczenia znajdziecie poniżej.

Nadchodząca seria Amazon Studios po raz pierwszy pokaże na ekranie heroiczne legendy z Drugiej Ery Śródziemia. Ten epicki dramat rozgrywa się tysiące lat przed wydarzeniami z „Hobbita” i „Władcy Pierścieni”. Zabierze widzów z powrotem do epoki, gdy tworzyły się wielkie potęgi, królestwa wzrastały w chwale i upadały, nietypowi bohaterowie wychodzili na czoło, a nadzieja zawisła na włosku. Bo największy złoczyńca stworzony piórem J.R.R. Tolkiena zagroził, że pogrąży cały świat w mroku. Serial zacznie się w erze względnego pokoju i będzie śledzić grupę postaci, znanych i zupełnie nowych, którzy skonfrontują się z od dawna wyczekiwanym powrotem zła do Śródziemia. Od najciemniejszych jaskiń Gór Mglistych, przez majestatyczne lasy elfiej stolicy zwanej Lindonem, aż po zapierającą dech w piersiach wyspę Numenor i odległe krańce znanych map – te krainy i bohaterowie uformują dziedzictwo, które będzie trwać na długo po tym jak przeminą.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA