REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Ruszyła produkcja filmu "Doctor Strange". Marvel ujawnia obsadę

Niemal dwanaście miesięcy po oficjalnym ogłoszeniu informacji o tym, że w rolę tytułowego bohatera filmu "Doctor Strange" wcieli się Benedict Cumberbatch, produkcja widowiska wreszcie się rozpoczęła. Jednocześnie Marvel ujawnił nazwiska pozostałych członków obsady, potwierdzając przy tym krążące od dawna spekulacje. 

25.11.2015
17:50
Ruszyła produkcja filmu Doctor Strange. Marvel ujawnia obsadę
REKLAMA
REKLAMA

U boku Cumberbatcha pojawi się, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, cała plejada gwiazd. Będą to między innymi: znany między innymi ze "Zniewolonego" oraz "Marsjanina" Chiwetel Ejiofor, który wcieli się w postać Barona Mordo, Tilda Swinton („Snowpiercer: Arka przyszłości”, „Tylko kochankowie przeżyją” czy „Teoria wszystkiego”), która odegra The Ancient One - w komiksach jest to postać płci męskiej, w filmie będzie kobietą, oraz Rachel McAdams ("Do utraty sił", "Detektyw"), Mads Mikkelsen ("Hannibal") i  Michael Stuhlbarg ("Steve Jobs", "Poważny człowiek"). Nie wiadomo jeszcze jakie role przyjdzie odegrać ostatniej trójce.

REKLAMA
doctor strange 3

„Doctor Strange” to kinowa adaptacja komiksu autorstwa Stana Lee i Steve’a Ditko, opowiadająca o chirurgu, który w wyniku wypadku samochodowego traci możliwość wykonywania zawodu. W celu uleczenia swoich ran udaje się do Tybetu, gdzie prosi o pomoc Ancient One. Ten odmawia, w zamian proponując Strange’owi studiowanie magicznych nauk. Film nie będzie jednak opowiadał o początkach tej postaci, a o jej dalszych losach. Premiera widowiska, którego produkcja właśnie ruszyła, przewidziana jest na ostatni kwartał 2016 roku. Więcej o Doktorze Strange możecie przeczytać tutaj.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA