REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Ewan McGregor zagra w kontynuacji Lśnienia. Doktor Sen od Stephena Kinga nabiera kształtów

Nowa adaptacja prozy Stephena Kinga nabiera co raz wyraźniejszych kształtów. Tym razem na tapet trafił Doktor Sen, czyli kontynuacja kultowego Lśnienia. Główną rolę w filmie zagra Ewan McGregor.

14.06.2018
10:52
Ewan McGregor Doktor Sen
REKLAMA
REKLAMA

Lśnienie to jedno z najważniejszych dzieł Stephena Kinga, które doczekało się jednej z najpopularniejszych ekranizacji, jeśli chodzi o twórczość mistrza grozy. Historię rodziny Torrance’ów i nawiedzonego hotelu Overlook uznaje się dziś za wzór horroru. Kilka lat temu mogło się jednak wydawać, że te wydarzenia to zamknięta sprawa. Jednak w 2013 r. Stephen King wydał powieść Doktor Sen, będącą kontynuacją opowieści.

W książce Danny to dorosły mężczyzna, którego wciąż dręczą wspomnienia z pobytu w Overlook. Bohater podróżuje po USA, wykorzystując swój dar do pomocy ciężko chorym i umierającym osobom. W końcu Torrance osiada w małym miasteczku w New Hampshire, gdzie wydaje mu się, że znalazł upragniony spokój. Nie trwa to jednak zbyt długo, bo mężczyzna poznaję Abrę Stone, dziewczynkę, która także potrafi „lśnić”. Abra jest celem tajemniczej organizacji o nazwie Prawdziwy Węzeł, której niemal nieśmiertelni członkowie polują na osoby obdarzone tym darem, co Dan.

Teraz Doktor Sen doczeka się ekranizacji.

Można się było tego spodziewać, bo dzieła Stephena Kinga są niezwykle chętnie filmowane lub adaptowane na serial. Nie inaczej mogło być w przypadku kontynuacji Lśnienia. I choć Doktor Sen raczej nie będzie stylistycznie zbliżony do filmu Stanleya Kubricka, to możemy dostać bardzo ciekawy projekt. Tym bardziej, że formująca się ekipa wygląda obiecująco.

Ewan McGregor Doktor Sen class="wp-image-172735"

Główną rolę ma zagrać Ewan McGregor.

REKLAMA

O zatrudnieniu szkockiego aktora donosi Variety. O zagranie postaci dorosłego Torrance’a mieli także ubiegać się Chris Evans, Jeremy Renner oraz Matt Smith. Reżyserem będzie natomiast Mike Flanagan, odpowiedzialny za inną adaptacją prozy Kinga - netfliksową Grę Geralda.

Nie mam nic przeciwko obsadzeniu McGregora, który grał już przecież postać korzystającą z nadprzyrodzonej mocy. Angaż aktora może jednak oznaczać, że Doktor Sen nie trafi do kin zbyt prędko. Brytyjczyk ma zobowiązania promocyjne wobec filmu Krzysiu, gdzie jesteś?, którego premierę przewidziano na sierpień. Mówi się także o spin-offie Gwiezdnych wojen poświęconemu Obi-Wanowi.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA