REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Z „Węża” do „Domu smoka”. George R. R. Martin pochwalił się nowym członkiem obsady prequela „Gry o tron”

„Dom Smoka” to wyczekiwany przez fanów „Gry o tron” prequel kultowego serialu fantasy od HBO. Jednego z kluczowych bohaterów zagra Fabien Frankel – aktor, który wystąpił w jednej z drugoplanowych ról w aktualnym hicie Netfliksa.

16.04.2021
13:55
dom smoka fabien frankel prequel gra o tron
REKLAMA

Frankel wcielił się w postać Dominique'a Renelleau – turysty z Francji, który cudem uniknął śmierci z rąk Charlesa Sobhraja i spółki. Miniserial „Wąż” możemy od niedawna oglądać na Netfliksie. Wątek, choć niezbyt długi, był jednym z najbardziej emocjonujących w całej produkcji, która od tygodnia jest w topie najbardziej popularnych tytułów platformy.

REKLAMA

Fabien Frankel zagrał w filmie „Last Christmas” u boku Emilii Clarke, która w serialu HBO zagrała Daenerys Targaryen, Pierwszą Tego Imienia, królową Meereen, królową Andalów, Rhoynarów i Pierwszych Ludzi, władczynię Siedmiu Królestw, protektorkę królestwa, khaleesi Wielkiego Morza Trawy, zwaną też Daenerys zrodzoną z burzy, niespaloną i matką smoków.

Tym razem autor całego westerosowego zamieszania George R. R. Martin ogłosił na swoim blogu, że Frankel sportretuje Ser Cristona Cole – Dornijczyka znanego z książek.

Kim jest Cirston Cole, którego w serialu „Dom Smoka” zagra Fabien Frankel?

W powieściach Criston Cole jest wymieniany jako syn zarządcy Dondarionów z Czarnej Przystani. Zdobył sławę dzięki wygranej w walce zbiorowej turnieju w Stawie Dziewic dla uczczenia nowego króla Viserysa I.

Dzięki swym zielonym oczom, czarnym włosom i urokowi osobistemu stał się ulubieńcem wszystkich dam dworu, w tym księżniczki Rhaenyry Targaryen. Później został rycerzem Gwardii Królewskiej i zaprzysiężoną tarczą Rhaenyry. Księżniczka zakochała się w nim i według różnych relacji albo ona zabiegała o jego względy, albo on o jej. Zresztą w podobnym tonie napisał to Martin w swojej notce na blogu.

Nie ma pretensji do ziem ani tytułów, jedyne, co posiada, to honor i umiejętności posługiwania się mieczem i lancą. Jest rywalem i mistrzem uwielbianym przez lud, kochanym przez damy. Jest kochankiem (czy aby na pewno?), kusicielem (czy aby na pewno?), zdrajcą (czy aby na pewno?), łamaczem serc i twórcą królów.

George R. R. Martin

Cole w czasie Tańca Smoków – największej wojny domowej za panowania Targaryenów - został lordem dowódcą Gwardii i koronował Aegona II. Jego dalszych losów nie będę spoilował.

Co wiemy o prequelu „Gry o tron” - „Dom Smoka”?

Fabuła serialu będzie miała miejsce 200 lat przed wydarzeniami znanymi z „Gry o tron”. Opowiada o nich pierwsza część powieści zatytułowanej „Ogień i krew” - jedna z najświeższych książek Martina. To czasy potęgi rodu Targaryenów, którzy zdobyli władzę w Westeros przy pomocy smoków.

W obsadzie serialu znaleźli się jeszcze: Paddy Considine (Viserys Targaryen), Eve Best (Rhaenys Velaryon), Emma D'Arcy (Rhaenyra Targaryen), Matt Smith (Daemon Targaryen), Steve Toussaint (Lord Corlys Velaryon), Olivia Cooke (Alicent Hightower), Rhys Ifans (Otto Hightower ) i Sonoya Mizuno (Mysaria). Showrunnerami zostali Ryan Condal i Miguel Sapochnik.

REKLAMA

Zdjęcia do 10-odcinkowego serialu „Dom Smoka” mają ruszyć na dniach. Premiera prequela „Gry o tron” zaplanowana jest na 2022 rok.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA