REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Nadchodzi prequel „Gry o tron”. Są pierwsze zdjęcia ze startu produkcji „House of the Dragon”

Na ten dzień czekali wszyscy fani „Gry o tron”. Produkcja kolejnego serialu z uniwersum stworzonego przez George'a R. R. Martina oficjalnie ruszyła. Czy osłodzi gorzki finałowy sezon hitu HBO, a może przewyższy poziomem całą produkcję? Przekonamy się o tym już w przyszłym roku.

26.04.2021
21:19
dom smoka start produkcji prequela gry o tron
REKLAMA

W nowym serialu nie zobaczymy niestey dobrze nam znanych bohaterów. Jednak członkowie #teamdaenerys nie mogą narzekać – dowiedzą się co nieco o przodkach Matki Smoków. Akcja nowego serialu będzie umiejscowiona bowiem 200 lat przed wydarzeniami znanymi z „Gry o tron”. Jest ekranizacją pierwszego tomu „kronikarskiej” powieści „Ogień i krew”, który opowiada o czasach świetności rodu Targaryenów, którzy podbili Westeros właśnie przy pomocy smoków.

REKLAMA

Oficjalny profil serialu opublikował zdjęcie, które może rozczarować fanów oczekujących scenografii fantasy i odpowiednich strojów. Przypomina... nudne obrady okrągłego stołu. Mamy 2021 rok i pandemię, więc po prostu ekipa spotkała się wstępnie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

W poście możemy przeczytać, że „Ogień zapanuje”, produkcja oficjalnie ruszyła, a owoce prac zobaczymy w przyszłym roku na HBO Max – następcy HBO GO, którego jeszcze nie ma w Polsce.

Na kolejnych zdjęciach możemy zobaczyć członków obradującej obsady. Wśród nich jest rozmyślający nad rolą Paddy Considine (m.in. Ojciec John Hughes Peaky Blinders), który wcieli się w postać króla Viserysa I, a także Emma D’Arcy („Wanderlust”), która zagra księżniczkę Rhaenyrę Targaryen.

Notatki na poniższym zdjęciu robi Matt Smith, którego znamy z jednego z wcieleń Doktora Who. Tym razem będzie księciem Daemonem Targaryenem, a Rhys Ifans, którego kojarzymy z „Nothing Hill” będzie namiestnikiem króla Otto Highttowerem.

Na następnym zdjęciu zobaczycie córkę Otto – Alicent Hightower. Zagra ją Olivia Cooke, którą możemy zobaczyć w oscarowym „Sound of Metal”. A Corlys Velaryon, zwanego też Wężem Morskim, wykreuje Steve Toussaint („Książe Persji: Piaski czasu”).

A propos węży... Choć nie ma go na powyższych zdjęciach, to niedawno nowego aktora w obsadzie ogłosił George R. R. Martin na swoim blogu. Jest nim Fabien Frankel, który zagrał epizodyczną postać w serialu „Wąż” Netfliksa. Zaprezentuje postać Cirstona Cole'a. Showrunnerami serialu zostali z kolei Ryan Condal i Miguel Sapochnik.

REKLAMA

Premiera 10-odcinkowego serialu "House of Dragon" odbędzie się w 2022 roku na HBO Max.

Oscarowe i głośne tytuły możesz obejrzeć w CHILI za darmo dzięki nowej promocji Logitech – sprawdź

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA