REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

Netflix z kolejnym rekordem oglądalności. Wszystko dzięki serialowi „Dom z papieru”

Netflix ma kolejne powody do świętowania. Platforma streamingowa ogłosiła właśnie, że nowe odcinki serialu „Dom z papieru” obejrzała na świecie rekordowa liczba widzów.

02.08.2019
14:01
Dom z papieru 3 - kadr z serialu Netfliksa
REKLAMA
REKLAMA

Nowe odcinki od momentu premiery zostały obejrzane już ponad 35 mln razy. Ten imponujący wynik jest najlepszym dla serialu nieanglojęzycznego kiedykolwiek w historii platformy. Jak podaje portal Variety, w wielu rejonach świata 3. sezon popularnego serialu był też najchętniej oglądanym programem spośród całej serii tytułów dostępnych w serwisie. W tym tych w języku angielskim.

Na dodatek ponad 70 proc. widzów (24 mln) obejrzało serial w ciągu pierwszego tygodnia od premiery, co stanowi kolejne duże osiągnięcie.

Sukces serialu potwierdza, że platforma idzie w dobrą stronę, coraz silniej skupiając się na produkcjach z rynków lokalnych. Wyniki pokazują, że tego typu opowieści mają szansę na to, by stać się także globalnymi hitami.

Jesteśmy dumni, że możemy pokazać światu historie, które stworzone zostały w Hiszpanii - skomentował Diego Ávalos, dyrektor zarządzający serialami oryginalnymi hiszpańskiego oddziału Netfliksa.

W bibliotece serwisu pojawia się coraz więcej treści z różnych rejonów świata i w językach innych niż angielski. Nic też nie wskauje na to, by sprawa miała się zmienić. Niedawno Netflix ogłosił zamówienie pięciu seriali oryginalnych osadzonych w Indiach.

REKLAMA

Warto też wynotować, że jest to kolejny rekord pobity przez Netfliksa w lipcu tego roku. Niedawno platforma ogłosiła, że trzeci sezon serialu „Stranger Things” w zaledwie cztery dni obejrzało ponad 40 mln użytkowników.

Serial „Dom z papieru” dostępny jest na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA