REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

„Dom z papieru” wraca na Netfliksa. 5 palących pytań, na które będzie musiał odpowiedzieć nowy sezon

Już za chwilę w serwisie Netflix wyląduje najnowszy sezon „Domu z papieru” i chociaż poprzedni był zamkniętą całkiem elegancko całością, to Netflix postanowił przedłużyć go o jeszcze jeden sezon (a może i jeszcze jeden). A to rodzi kilka pytań.

18.07.2019
9:02
dom z papieru
REKLAMA
REKLAMA

5 pytań, na które musi odpowiedzieć 3. sezon „Domu z papieru”:

O co chodzi Profesorowi?

dom z papieru 3 class="wp-image-303016"

Poprzednia seria co prawda dawała nam kilka podpowiedzi, co do motywacji najprzebieglejszego z hiszpańskich łotrów, ale wydaje się, że nie wszystko jest dzisiaj jasne. Po pierwsze chciałbym wiedzieć, jakie poglądy polityczne ma Profesor i co nim kieruje. Wydaje się, że bohater jest bardzo krytycznie nastawiony do systemu kapitalistycznego, którego symbolem są właśnie pieniądze. Po drugie, zastanawiam się, na ile profesor chciał zadość uczynić swojej ambicji, a na ile nie powiedział ostatniego słowa.

Czy Berlin przeżył?

Doniesienia z planu mówiły nam jasno, że dojdzie do spotkania uśmierconego w ostatnim epizodzie Berlina i Profesora. Otwarte pozostaje pytanie, czy najbardziej antypatyczny członek gangu przeżył, czy to co widzieliśmy w przeciekach (i co zostało potwierdzone przez zwiastun) to tylko retrospekcja. A jeśli pierwszy trop okaże się najwłaściwszy, to jakim cudem udało mu się przeżyć i czy możliwe jest, aby to on zdradził plan służbom?

Kto dorwał Rio?

dom z papieru sezon 3 zwiastun class="wp-image-290420"

Z jednej strony możemy założyć, że dopadła ich ciężka ręka sprawiedliwości w państwowej rękawicy. To możliwe i dość prawdopodobne. Patrząc jednak na to, w jakich warunkach jest przetrzymywany, co wiemy ze zwiastuna, można założyć, że sprawiedliwości pomaga ktoś inny, może lokalne władze, może grupa najemników, a może ktoś jeszcze – ktoś kto ma osobisty zatarg z bohaterami.

Czy Profesor zwiększy skalę?

W poprzednim sezonie plan był bardzo prosty (chociaż jego wykonanie było dość skomplikowane, ale to już wiemy). Tym razem zwiastun sugeruje nam jednak, że pieniądze nie są tu celem samym w sobie. Ekipa będzie musiała uwolnić Rio, a to oznacza, że będzie trzeba wywrzeć presję na tych, którzy go pojmali. Jak tego dokonać? Cóż, jedna ze scen pokazuje nam ulicę zasypywaną pieniędzmi, które rzecz jasna zbierają zaskoczeni przechodnie. Czy Profesor będzie chciał wywrócić do góry nogami system? Czy zrobi coś, przez co może zachwiać się gospodarka?

Co dalej z bohaterami?

dom z papieru class="wp-image-303010"

Jasne, że plan znany z poprzedniego sezonu zakładał ucieczkę i życie gdzieś na obrzeżach cywilizacji. Skoro jednak zostali złapani raz, a ich (zakładam, że pieczołowicie przygotowane) kryjówki zostały spalone, to gdzie udadzą się, jeśli ich misja się powiedzie? Trudno przecież założyć, że w krótkim czasie Profesor przygotuje dla wszystkich jakieś zabezpieczenie, które uchroni ich przed ponownym schwytaniem. A może retrospekcja pokaże, że na tę ewentualność też miał kolejny plan, powiedzmy „F”?

REKLAMA

Serial „Dom z papieru” obejrzycie w serwisie Netflix. Premiera 3. części już jutro, 19 lipca 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA