REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Ruszyły zdjęcia do filmu na podstawie „Innych ludzi” Doroty Masłowskiej

Wszystkich fanów twórczości Doroty Masłowskiej z pewnością ucieszy fakt, że na planie wyczekiwanej adaptacji „Innych ludzi” padł już pierwszy klaps. Dumna autorka poinformowała o tym w swoich mediach społecznościowych.

06.02.2020
19:19
Inni Ludzie Doroty Masłowskiej. Ruszyły zdjęcia do filmu
REKLAMA
REKLAMA

Jak do tej pory w kinie z twórczością Doroty Masłowskiej zmierzył się jedynie Xawery Żuławski, ekranizując „Wojnę Polsko-Ruską”. Proza autorki nie jest łatwa do przetłumaczenia na język filmu. Teraz tego zadania podjęła się debiutująca w pełnym metrażu Aleksandra Terpińska.

Reżyserka wcześniej zrealizowała głośne, nagrodzone na festiwalu w Cannes „Najpiękniejsze fajerwerki ever”. Jak czytamy na stronie dystrybutora i współproducenta filmu Warner Bros., Terpińska wiedziała, że ma przed sobą trudne zadanie:

Gdy dostałam propozycję wyreżyserowania „Innych ludzi”, długo się zastanawiałam, jak podejść do tekstu. Zrozumiałam, że moim zadaniem będzie przetłumaczenie poezji języka na poezję obrazów.

Na ekranie zobaczymy m.in. Sonię Bohosiewicz, Sebastiana Fabijańskiego, Jacka Belera czy Magdalenę Koleśnik. To oni wcielą się w stworzone przez Masłowską na papierze postacie.

Bohaterami „Innych ludzi” są Kamil i Iwona.

On, żeby przeżyć, chwyta się każdej możliwej pracy dorywczej, a w wolnych chwilach, mieszkając z matką, marzy o karierze hip-hopowca. Ona natomiast żyje w luksusie, ale jest znudzoną i zdesperowaną żoną.

Jak jednak wiadomo w prozie Masłowskiej, fabuły nie są tym, co zachwyca czytelników, tylko forma ich przedstawienia. Jak mówi sama autorka:

Pisząc „Innych ludzi” cały czas widziałam w głowie wielki klip, więc fakt, że ten klip jest teraz w produkcji przyprawia mnie o dreszcze. A z drugiej strony ekscytuje mnie, że film Aleksandry jest przedsięwzięciem tak eksperymentalnym, dziwnym, po bandzie. Do niczego niepodobnym – bo tak jak ten tekst nie jest rapem, tylko rozbuchaną literacką fantazją wokół niego, tak Aleksandra, żeby go zekranizować musiała wymyślić jakąś nową, unikalną formę filmową.

Informacja o pierwszym klapsie padającym na planie produkcji pojawiła się 6 lutego 2020 roku na facebookowej stronie Doroty Masłowskiej.

REKLAMA

Wszystko wskazuje na to, że całkiem niedługo zobaczymy efekt pracy twórców.

Premierę „Innych ludzi” zaplanowano na jesień 2020 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA