REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Dostępne nowe piosenki na wirtualną gitarę w formie DLC do Rocksmith

Gry muzyczne, to całkiem lukratywny, choć już słabnący biznes. Rocksmith korzystając z doświadczeń Guitar Hero, a także pomysłu na zwiększenie realizmu, radzi sobie całkiem nieźle. Gry tego typu drugą młodość przeżywają jednak dzięki kolejnym utworom. Właśnie pojawił się pakiet DLC z trzema gitarowymi piosenkami.

Granie coverów na gitarze nigdy się nie znudzi tak długo, jak zawsze będą istniały dobre kawałki do odtworzenia. A biorąc pod uwagę fakt, że te powstają jak grzyby po deszczu, tematyka sześciu strun będzie się dobrze sprzedawać. Tym bardziej, że zostało tak wiele starych, klasycznych kawałków do zaimplementowania w wirtualnym środowisku.

19.02.2013
21:01
Nowe DLC do Rocksmith z trzema piosenkami - splay.pl
REKLAMA
REKLAMA

Rocksmith nie jest z pewnością tak popularny, jak Guitar Hero III ze swoim mistrzowskim soundtrackiem. Częściowo dlatego, że wymaga innego rodzaju umiejętności oraz prawdziwej, choćby i taniej gitary. Nie można więc liczyć na to, że twórcy będą wypuszczać kolejne części w stylu "Rocksmith: Metallica", jak miało to miejsce w przypadku serii studia Aspyr.

Dlatego też twórcy muszą ratować się pakietam dodatkowych piosenek. Stąd całkiem duża ilość dostępnych przygotowanych opracowań grup takich jak Foo Fighters, Pantera, Nickelback, Peral Jam czy The Offspring. W sumie, gdyby każdy utwór kupować pojedynczo, do zgromadzenia pełnej kolekcji potrzeba około 550 euro. Lepiej więc ulubione numery dobierać paczkami.

REKLAMA

Najnowszy update DLC odblokowuje trzy piosenki do Rocksmith do kupienia na Steam: "Carry On Wayward Son" Kansas, "You've Got Another Thing Comin' " Judas Priest oraz "Black Betty" Ram Jam. Dwie ostatnie piosenki są nieco cięższe, bardziej rockowe z gitarą wyczuwalną od pierwszego momentu. Każdy z nich zresztą odegrał już swoją rolę w grach. Kawałek Judas Priest był odtwarzany w radiu V-Rock z Grand Theft Auto: Vice City, natomiast cover Black Betty w wykonaniu Spiderbait znalazł się w ścieżce dźwiękowej do Need for Speed: Underground 2.

Każdy kto opanował już zarówno mini-gierki jak i podstawowe kawałki z Rocksmith, z pewnością rozgląda się z kolejnymi utworami. Hard rockowe i rock and rollowe granie dostało małego, ale solidnego kopa w opisywanych DLC. Pozostaje tylko parę kliknięć na Steamie i już można brać kostki w dłonie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA