REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Uniwersum zombie może pozostać wiecznie żywe. W planach nowy spin-off „The Walking Dead”

Serial „The Walking Dead” nie miał ostatnio najlepszej pasji. Jednak AMC odpowiedzialna za jego produkcję nie zraziła się odejściem głównych gwiazd czy spadającą oglądalnością. Stacja właśnie ogłosiła nowy spin-off.

01.03.2019
18:43
spin-off the walking dead
REKLAMA
REKLAMA

Kiedy w 2010 roku AMC pokazało pierwsze odcinki „The Walking Dead” fani niemal natychmiastowo oszaleli na punkcie serii. Była to zupełnie inna propozycja od tych, które w tym czasie były dostępne w telewizji. Niemniej formuła nielicznych przetrwałych wiecznie uciekających przed hordą zombie zaczęła się nudzić po kilku sezonach. Zresztą produkcją nie byli zmęczeni tylko widzowie. W ubiegłym roku grunt pod serialem lekko się osunął, gdy w sieci pojawiły się informacje o odejściu dotychczasowego głównego bohatera serialu Ricka Grimesa (Andrew Lincoln) oraz jednej z głównych kobiecych ról, Maggie (Lauren Cohan). W dodatku 9. sezon serii miał najniższą oglądalność w historii wszystkich odsłon produkcji.

AMC nie odpuszcza zbyt łatwo i stawia na nowe starocie.

Jak to powiedział kiedyś jeden z bohaterów filmu „Wywiad ze słońcem narodu” grany przez Jamesa Franco, same-same, but different. W myśl tej zasady AMC najwidoczniej planuje w nieskończoność rozwijać uniwersum TWD. W zeszłym roku zaraz po odejściu Andrew Lincolna z serialu, stacja ogłosiła powstanie filmów o Ricku Grimesie. Co ciekawe, jednym z oficjalnych powodów, dla których Lincoln podjął taką decyzję, miała być długa rozłąka z rodziną i związany z tym brak czasu dla najbliższych. Widać na kręcenie filmów znalazł jednak chwilę.

Teraz stacja podczas cyklicznej rozmowy o kwartalnych zarobkach poinformowała, że planuje także kolejny spin-off „The Walking Dead”. I chociaż nie zdradzono więcej szczegółów, to wszyscy przedstawiciele wydawali się podchodzić do pomysłu z dużym entuzjazmem. Jak podaje Deadline, COO stacji, Ed Carroll tak skomentował ogłoszoną decyzję:

Nie jesteśmy jeszcze na etapie ogłaszania planów premiery produkcji. Jednak zatrudniliśmy zespoły kreatywne do przedstawienia możliwych scenariuszy. Sądzimy, że stworzenie tego serialu to bardzo dobra decyzja. Nie możemy komentować ewentualnej współpracy w kontekście podwykonawców, ale możemy zapewnić, że istnieje duże zapotrzebowanie [na tego typu historie].

Jeśli powstanie, spin-off „The Walking Dead” będzie już drugim tego typu projektem.

REKLAMA

Przypomnijmy, że „Żywe trupy” mają już swojego jednego spadkobiercę. Jest nim serial „Fear the Walking Dead”. Z najnowszą wiadomością na horyzoncie, wygląda na to, że wkrótce na antenie AMC będzie można oglądać aż trzy produkcje z jednego uniwersum. A może nawet i cztery, jeśli filmy z Andrew Lincolnem w roli głównej wejdą do dystrybucji telewizyjnej.

Tymczasem osiem pełnych sezonów „The Walking Dead” właśnie wjechało na platformę Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA