REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Andrew Lincoln jednak nie pożegna się z zombie. Rick Grimes powróci w filmach z uniwersum The Walking Dead

Główny bohater kultowego, chociaż ostatnio podupadającego serialu Żywe trupy, pożegnał się w miniony weekend z produkcją po 9 odsłonach. Jednak już dziś wiemy, że to nie koniec Ricka Grimesa.

05.11.2018
15:44
Żywe trupy
REKLAMA
REKLAMA

Koniec udziału Andrew Lincolna, znanego z roli Ricka Grimesa, w The Walking Dead był już od kilku miesięcy hucznie zapowiadany. I w końcu nadszedł ten wieczór, w którym fani i widzowie pożegnali bohatera. Wielu zastanawiało się, w którym kierunku będzie się teraz rozwijała produkcja oraz jaki będzie kolejny projekt, w którym udział weźmie Lincoln.

Na te drugie wieści nie trzeba było długo czekać. Aktor podpisał kontrakt z AMC na stworzenie serii filmów o głównym bohaterze Żywych trupów. Jak zapowiedział dyrektor ds. treści AMC, Scott Gimple:

Te filmy będą dużym rozwinięciem tego, co już robimy na planie serialu ze skalą odpowiadającą filmowi. Rozpoczynamy pierwszy film, kontynuując historię Ricka Grimesa, a dalej czeka nas o wiele więcej, łącznie z nieodkrytymi częściami uniwersum Żywych trupów i postaciami, które już poznaliśmy w przeszłości w serialu oraz zupełnie nowymi twarzami. Wkraczając na nowy grunt, chcemy stworzyć inne, wyróżniające się historie, będące jednocześnie częścią tego samego świata, który przez ostatnią niemal dekadę zawładnął naszą wyobraźnią w Żywych trupach.

Zdjęcia do pierwszego filmu mają rozpocząć się już w 2019 roku.

Jak podaje IndieWire, na tę chwilę produkcja powstaje pod szyldem oryginalnej produkcji AMC, chociaż Gimple nie wyklucza współpracy z innymi podmiotami rynkowymi. Producenci Żywych trupów spotykali się już między innymi z Netfliksem i Amazonem. Premiera filmu ma się odbyć na antenie stacji, jednak krążą także informacje o możliwym wejściu produkcji do kin.

REKLAMA

W świetle najnowszych wiadomości zastanawia jedna kwestia. Głównym powodem, dla którego Lincoln miał opuścić serial, była rodzina aktora. Serialowy Rick Grimes na co dzień mieszka z rodziną w Wielkiej Brytanii. Zdjęcia do produkcji kręcono w USA w stanie Georgia przez średnio 6 miesięcy w roku. Ta regularna, wielomiesięczna rozłąka miała być czynnikiem przesądzającym na rzecz odejścia z serii. Powstaje więc pytanie, gdzie w takim razie miałyby odbywać się zdjęcia do filmów, w których główną rolę wciąż będzie grał Andrew Lincoln? I czy być może za pierwotną decyzją o odejściu z serialu nie stała inna, niepodana do informacji publicznej, przyczyna?

Tymczasem 9. sezon serialu Żywe trupy możecie oglądać na antenie telewizji Fox.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA