REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Dziś premiera serialu "Zbrodnia" - pierwszej polskiej produkcji od AXN

Dzieje się - najpierw w ubiegłą niedzielę wystartowała "Wataha", a dziś premierę będzie mieć "Zbrodnia", trzyodcinkowy miniserial od stacji AXN. 

16.10.2014
11:30
Dziś premiera serialu „Zbrodnia” – pierwszej polskiej produkcji od AXN
REKLAMA

Serial będzie adaptacją szwedzkiego serialu kryminalnego "Morden i Sandhamn". Fabuła polskiej produkcji skupiona będzie wokół małej, rybackiej miejscowości, w której urlop spędza prawniczka Agnieszka Lubczyńska i jej mąż, Cezary. Pewnego dnia Agnieszka znajduje zwłoki topielca. Śledztwo w tej sprawie prowadzi komisarz Tomek Nowiński, przyjaciel Lubczyńskiej ze szkolnych lat. Wkrótce, w toku dochodzenia, odkryte zostają kolejne ofiary i wszystko wskazuje na to, że mają one związek z tajemniczymi wydarzeniami z przeszłości.

REKLAMA

Produkcja AXN w reżyserii Grega Zglińskiego ("Pitbull", "Paradoks", "Londyńczycy") zrealizowana jest według scenariusza Igora Brejdyganta ("Paradoks", "Palimpsest"). W obsadzie serialu zobaczymy między innymi Magdalenę Boczarską, Radosława Pazurę, Wojciecha Zielińskiego i Joannę Kulig. Zdjęcia do "Zbrodni" kręcone były na Półwyspie Helskim, w kilku nadbałtyckich miejscowościach. Pilot będzie można obejrzeć już dziś, o godzinie 22:00, na antenie AXN. Jest już także dostępny online w serwisie Kinoplex. 

REKLAMA
zbrodnia 2

Z pięknych Bieszczad przenosimy się więc na równie urokliwe Pomorze. "Zbrodnia" zapowiada się całkiem interesująco - trudne śledztwo, sporo trupów i sekrety sprzed lat. Zobaczymy, jak dobrze wypadnie to wszystko, upchane w raptem trzech odcinkach. Zwiastun nie rzuca na kolana, ale przecież nie ocenia się książki po okładce. Cieszy też fakt, że międzynarodowe stacje telewizyjne coraz chętniej biorą się za realizowanie polskich produkcji i to nieco bardziej ambitnych niż kolejne reality show. Może wreszcie będzie co oglądać.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA