REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Komputerowo generowana Ellen Ripley w kolejnym Obcym? O rety...

Ellen Ripley, kultowa postać z pierwszych czterech filmów o Obcym, może wrócić w kolejnych. Tak przynajmniej sugeruje Ridley Scott, twórca tej serii. Jak sobie poradzić z wiekiem aktorki? A od czego mamy komputerowych grafików?

11.07.2017
15:16
Ellen Ripley Obcy
REKLAMA
REKLAMA

Ridley Scott stworzył pierwszy film z cyklu o Obcych, po czym zdecydował się porzucić markę na rzecz nowych pomysłów. Teraz wraca, zaoferowawszy nam już kontrowersyjne filmy Prometeusz i Obcy: Przymierze. Planuje też kolejne, mimo krytyki ze strony fanów Ksenomorfa.

Sam Prometeusz nie był zły. Jestem świadom merytorycznych argumentów od krytyków, jednak obejrzałem go zanim przeczytałem recenzje. Nie byłem zachwycony, ale zdecydowanie nie uważam czasu poświęconego na seans za stracony. Przymierza, czytając wasze opinie, nadal się boję oglądać.

Obcego: Przymierze obejrzeć jednak w końcu trzeba. Bo Ridley Scott nie zamierza porzucać swojego dzieła po raz drugi. Już myśli o kolejnych filmach i nie boi się opowiadać o swoich planach. W jednym z wywiadów, odpowiadając na pytania zadane przez fanów, potwierdził, że powrót kultowej bohaterki z pierwszych czterech filmów jest możliwy.

Ellen Ripley w Obcym – powrót jest możliwy. Być może za pomocą efektów specjalnych.

Jak twierdzi Scott, powrót Ripley, tak jak i grającej ją aktorski Sigourney Weaver, jest możliwy. W czym pomóc miałyby cyfrowe efekty specjalne: pani Weaver – choć z gracją – widocznie się zestarzała, a przecież mowa tu o prequelach. Niewykluczone, że Weaver zagrałaby Ripley z pomocą komputera, a także bez grafiki komputerowej jako… jej matka, czyli nowa postać, o której opowiada fanowi Scott.

REKLAMA

Musimy jednak uzbroić się w cierpliwość. Scott nie widzi miejsca dla Ripley w „co najmniej jeszcze dwóch filmach”. Reżyser przy tym jest niepoprawnym optymistą, biorąc pod uwagę mizerne wyniki finansowe Obcego: Przymierza.

Mimo wszystko trzymam kciuki. Choć Scott wyraźnie wypadł z formy, to też autor genialnych filmów pokroju pierwszego Obcego, Łowcy Androidów, Gladiatora, Helikoptera w ogniu i wielu, wielu innych znakomitych produkcji. A wypadki przy pracy zdarzają się każdemu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA