REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Elliot Page szczęśliwy jak nigdy. Pokazał swoje ciało po korekcie płci

Gwiazda „Incepcji”, „Juno” i „Umbrella Academy” przeszła jedną z najgłośniejszych metamorfoz ostatnich lat. Jeszcze nie tak dawno znaliśmy ją jako Ellen Page, jednak w zeszłym roku zrobiła coming out jako osoba transpłciowa. Na najnowszym zdjęciu widzimy, że zmiany, które zaszły w życiu aktora były znaczne, ale miały zbawienny wpływ na jego akceptację siebie.

25.05.2021
11:56
elliot page zdjecie korekta plci bez koszulki
REKLAMA

O tym, że gwiazda nie identyfikuje się ani jako kobieta, ani mężczyzna, ale jako niebinarna osoba transpłciowa dowiedzieliśmy się w grudniu zeszłego roku. Aktor, podpisujący się od tego czasu Elliot Page, w oświadczeniu poprosił, by zwracać się do niego przy użyciu nowych zaimków („he/they”, czyli „on/oni”). Wywołało to niemałe poruszenie w mediach społecznościowych.

Cóż, na lekcjach biologii uczyliśmy się, że istnieją tylko dwie płcie, które identyfikujemy na podstawie cech fizycznych. Szok poznawczy miał więc ujście w hejcie, który pojawił się i pod naszymi artykułami.

REKLAMA

Tranzycja Elliota Page'a nie wiązała się tylko ze zmianą imienia.

Aktor miał ataki paniki i cierpiał, kiedy zakładał sukienki do filmów lub musiał w nich paradować na czerwonych dywanach. Z tego powodu rozważał nawet rezygnację z aktorstwa. Opowiedział o tym równie głośnym wywiadzie dla magazynu „Time”.

Nie wiedziałem, jak wytłumaczyć ludziom, że choć jestem aktorem, to samo założenie t-shirtu skrojonego dla kobiety jest dla mnie czymś bardzo nieprzyjemnym. Różnica po tym, jak wyszedłem z szafy, była olbrzymia. Ale czy dyskomfort w moim ciele zniknął? Nie, nie, nie, nie.

mówił w wywiadzie.

34-latek czuł się niekomfortowo w swoim ciele również pod kątem fizycznym. Dlatego zdecydował się na mastektomię – na jego klatce piersiowej możemy zobaczyć blizny po usunięciu piersi.

Na operację czekał od okresu dojrzewania. Teraz po raz pierwszy pochwalił się swoją sylwetką, która najlepiej oddaje stan jego umysłu. „Trans-radość, trans jest piękne” - czytamy w tagach pod fotografią z basenu.

REKLAMA

Komentujący zazdroszczą Page'owi nie tylko sześciopaka. „OMG! Tak! I spójrzcie na ten uśmiech” — napisała Emmy Raver, z którą gra w „Umbrella Academy”. „Jesteś personifikacją radości” skomentowała Charlize „Furiosa” Theron, „Wyglądasz fenomenalnie” - napisała koleżanka po fachu Ruby Rose, „Gorący” - skwitowała Miley Cyrus. Zdjęcie w pół dnia zdobyło ponad dwa miliony lajków.

* zdjęcie główne: www.instagram.com/elliotpage

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA