REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Empsillnes" - imponujący krótkometrażowy film animowany stworzony przez Polaka

Cztery lata zajęło Jakubowi Grygierowi stworzenie "Empsillnes", krótkometrażowego animowanego dramatu z gatunku science fiction. To bardzo długo, ale efekty tej pracy są godne podziwu. 

12.01.2016
19:12
Empsillnes - imponujący krótkometrażowy film animowany stworzony przez Polaka
REKLAMA
REKLAMA

Cały świat zachwyca się pracami Tomasza Bagińskiego i jego Platige Image, w tym jego ostatnim projektem, "Legendami polskimi", warto przy okazji przyjrzeć się innym niezwykle utalentowanym polskim twórcom, takim jak Jakub Grygier. Pochodzący z Wrocławia projektant efektów specjalnych ma na koncie współpracę z takimi firmami jak między innymi Techland, Platige Image, Chimney Pot, Filmgarden a także studiem Double Negative, z którym współtworzył efekty wizualne do filmu "Mission: Impossible - Rogue Nation". Dziś premierę ma jego krótkometrażowy film animowany science fiction - "Empsillnes".

"Empsillnes" to opowieść o świecie, nad którym władze przejęła sztuczna inteligencja i o samotnym człowieku, który stara się w nim odnaleźć. Widowisko inspirowane jest wieloma klasycznymi dziełami sci-fi - nie tylko filmami i książkami, ale także grami komputerowymi.

REKLAMA
Empsillnes 2 class="wp-image-58352"

Grygier jest reżyserem, scenarzystą i producentem "Empsillnes". Prace nad tym filmem rozpoczęły się 10 listopada 2010 roku. Za oprawę dźwiękową odpowiada Paweł Górniak. Abstrahując nawet od faktu, jak niewielki jest to zespół, efekt końcowy robi imponujące wrażenie, szczególnie w warstwie wizualnej. Być może modele postaci nie prezentują się najlepiej, ale cała reszta stoi na wysokim poziomie. Warto śledzić dalszą karierę Grygiera.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA