REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix /

Netflix zapowiada pierwszy polski film oryginalny. „Erotica 2022” opowie o piekle kobiet w fikcyjnej przyszłości

Netflix po ciężkich początkach coraz mocniej przekonuje się do polskiej kinematografii. Po międzynarodowych sukcesach „365 dni” i „W głębi lasu” serwis ogłosił stworzenie pierwszego polskiego filmu Netflix Original. „Erotica 2022” to historia w całości stworzona przez polskie pisarki i reżyserki. W zespole m.in. Olga Tokarczuk i Joanna Bator.

25.06.2020
11:53
erotica 2022 netflix
REKLAMA
REKLAMA

Polscy widzowie dopiero co mogli się cieszyć z premiery drugiego serialu oryginalnego Netfliksa tworzonego nad Wisłą, a firma już sprezentowała nam nową niespodziankę. Międzynarodowy sukces „W głębi lasu” oraz bardzo wysoka oglądalność w krajach anglojęzycznych dystrybuowanego przez platformę filmu „365 dni” najwyraźniej sprawiły, że największa platforma VOD spojrzała cieplejszym okiem na rodzimych twórców. Nie wspominając o tym, że zapewne wydatnie przyczynił się do tego też „Wiedźmin”, przy którym pracowali Tomek Bagiński, Maciej Musiał i warszawskie studio Platige Image.

Tak czy inaczej w ostatnim czasie mamy do czynienia z prawdziwym wysypem produkcji Netfliksa z udziałem rodzimych twórców (warto wspomnieć w tym kontekście również o belgijskim „Kierunek: Noc”). A to jeszcze nie koniec. Firma poinformowała bowiem właśnie o powstającym filmie „Erotica 2022”.

Historie do filmowej antologii napiszą m.in. Olga Tokarczuk, Joanna Bator i Gaja Grzegorzewska. O czym opowie „Erotica 2022”?

erotica 2022 netflix class="wp-image-416677"

Według zapowiedzi dystrybutora nowa polska produkcja ma składać się z pięciu historii o życiu kobiet w fikcyjnej (ale bliskiej obecnej rzeczywistości) przyszłości. W tym świecie kobiety są produktami, wszelkie przejawy wolności seksualnej surowo tłamszone, a macierzyństwo stało się obowiązkiem.  Bohaterki antologii będą musiały lawirować po tym świecie zakazów i absurdów, próbując poradzić sobie z samotnością. Każda historia będzie mieć inną autorkę, a oprócz Tokarczuk, Bator i Grzegorzewskiej napiszą je też Grażyna Plebanek i Ilona Witkowska.

Za reżyserię poszczególnych segmentów odpowiadać będą z kolei Olga Chajdas („Nina”), Anna Jadowska („Dzikie róże”), Katarzyna Adamik („1983”), Jagoda Szelc („Wieża. Jasny dzień”) i Anna Kazejak („Obietnica”). W obsadzie produkcji znaleźli się m.in. Małgorzata Bela, Agnieszka Żulewska, Julian Świeżewski, Agata Buzek, Andrzej Konopka, Sebastian Stankiewicz, Monika Pikuła, Ignacy Liss, Sara Celler Jezierska i Sebastian Pawlak. Rolę producentki filmu pełni Marta Lewandowska.

REKLAMA

„Erotica 2022” nie ma jeszcze dokładnej daty premiery, ale ma zadebiutować na platformie Netflix jesienią 2020 roku.

erotica 2022 netflix class="wp-image-416674"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA