REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Euro 2020 przeniesione na następny rok. Telewizja Polska straciła kluczowe wydarzenie wiosennej ramówki

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych, które za każdym razem przyciąga przed telewizory miliony widzów. Globalna pandemia koronawirusa sprawiła jednak, że zapowiedziane na najbliższe miesiące Euro 2020 nie odbędzie się w terminie. To duży cios dla wiosennej ramówki TVP.

17.03.2020
14:29
euro 2020 przeniesione
REKLAMA
REKLAMA

Wirus COVID-19 bardzo poważnie zmienił kalendarz wiosennych i letnich wydarzeń o zasięgu masowym. Na całym świecie systematycznie odwoływane są kolejne koncerty, festiwale i wydarzenia kulturalne, a jeszcze większy cios spadł na świat sportu. Niemal wszystkie dyscypliny zostały zmuszone do zawieszenia lub wręcz zakończenia rozgrywek ligowych, nie wspominając o konieczności przerwania treningów.

Przedstawiciele najbardziej dochodowych rozgrywek na świecie, takich jak Liga Mistrzów czy NBA bardzo niechętnie odnosili się jednak do myśli o przedwczesnym zakończeniu sezonu, a wielu fanów ich w tym wspierało. Dlatego dzisiejsza telekonferencja europejskiej federacji piłkarskiej UEFA wiązała się z dużymi emocjami i niepokojem.

Ostatecznie zdecydowano, że Euro 2020 zostanie przeniesione na przyszły rok i odbędzie w dniach od 11 czerwca do 11 lipca.

Pierwsze tygodnie po opanowaniu rozprzestrzenianiu się koronawirusa mają zostać przeznaczone na dokończenie zmagań ligowych oraz dogranie fazy pucharowej Ligi Mistrzów i Ligi Europy (nowe terminy finałów to odpowiednio 27 i 24 czerwca). Powstaną także dwa zespoły mające zająć się wyzwaniami z przygotowaniem nowego kalendarza na następny rok oraz wszystkimi finansowymi problemami, które pociągnie decyzja o zmianie terminu rozgrywania mistrzostw. Informację o planowanych zmianach podali śledzący konferencję dziennikarze. Szybko potwierdził ją zresztą Polski Związek Piłki Nożnej. Na oficjalny komunikat ze strony UEFA przyjdzie nam zapewne poczekać do popołudnia.

Przeniesienie EURO 2020 na przyszły rok to duży cios dla wiosennej ramówki Telewizji Polskiej. Sport był jednym z najmocniejszych elementów tego zestawienia, zwłaszcza w kontekście dosyć ubogiej oferty nowych seriali i programów reality show. A tymczasem przez pandemię koronawirusa nie udało się dokończyć wszystkich konkursów popularnych w Polsce skoków narciarskich, Liga Mistrzów została zawieszona, a Mistrzostwa Europy w piłce nożnej nie odbędą się w planowanym terminie. Oznacza to poważny ubytek w ofercie TVP, a przecież nadawca publiczny dopiero co mierzył się realną groźbą niewypłacalności.

REKLAMA

Nie wiadomo, co z kolejnym dużym wydarzeniem transmitowanym przez TVP – Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio. Nie padły w tej sprawie jeszcze żadne wiążące decyzje.

* Zdjęcie tytułowe: LCV / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA