REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

„Bądźmy razem wiosną” zachęca TVP ramówką na wiosnę 2020. Ale fani seriali nie mają na co się skusić

Telewizja Polska zapoczątkowała wiosenną ramówkę wieczornym show w swojej siedzibie na ulicy Woronicza. Nie zabrakło zapowiedzi programowych, choć podobnie jak na poprzedniej ramówce więcej powodów do zadowolenia mają fani sportu i programów rozrywkowych niż seriali.

27.02.2020
22:05
tvp ramówka wiosna 2020
REKLAMA
REKLAMA

Panująca w ostatnich latach światowa moda na seriale nie uszła uwadze polskich stacji telewizyjnych. Swoje oryginalne produkcje tworzą z coraz większą ochotą zarówno płatne, jak i ogólnodostępne kanały (nie wspominając o serwisach VOD). Dlatego widzowie Telewizji Polskiej mogli poczuć rozczarowanie na widok nowości wchodzących w skład ostatniej, jesiennej ramówki TVP, która obfitowała w programy rozrywkowe, a nie wieloodcinkowe produkcje.

Dopiero początek 2020 roku przyniósł kolejne serialowe nowości na antenach TVP 1 i TVP 2 w postaci „Lepszej połowy”, „Archiwisty” oraz miniserii „Radio, kamera, akcja” (listę polskich seriali debiutujących w tym roku znajdziecie TUTAJ). Dzisiaj ogłoszono ramówkę na wiosnę bieżącego roku. Jaką strategię nadawca publiczny przyjął na następne miesiące?

TVP ramówka wiosna 2020 - kontynuacje i nowości od Telewizji Polskiej:

Seriale

Wbrew pierwotnym zapowiedziom, na antenie TVP w najbliższym czasie nie pojawi się biograficzna produkcja poświęcona Agnieszce Osieckiej, która zadebiutuje dopiero w ramach następnej ramówki. Nie oznacza to jednak, że widzowie Telewizji Polskiej nie będą mieli czego oglądać. Z nowymi odcinkami powrócą takie popularne tytuły jak „Klan”, „M jak Miłość”, „Barwy szczęścia”, „Ojciec Mateusz” (od 27 lutego) czy „Leśniczówka”. Zawiedzeni mogą się poczuć fani „Rodzinki.pl”, bo podczas ramówki potwierdzono definitywny koniec produkcji. Ostatnia partia odcinków zadebiutuje w marcu.

Najwięcej miejsca na dzisiejszej konferencji ramówkowej poświęcono dwóm powracającym produkcjom. „Echo serca” pojawi się z 3. sezonem na TVP 2 (premiera 1. odcinka 3 marca o 21:50), zaś „Stulecie Winnych” po raz pierwszy zaprezentuje dalsze losy tytułowej rodziny już 15 marca o 20:15.

Sport

Najważniejszą imprezą sportową transmitowaną na tę wiosnę w TVP jest oczywiście Euro 2020, które rozpocznie się 12 czerwca. Fani futbolu będą mogli też śledzić wszystkie mecze towarzyskie polskiej reprezentacji, a także spotkania Ligi Mistrzów. Transmisje dla siebie znajdą także wielbiciele skoków narciarskich, piłki ręcznej i lekkiej atletyki, bo to właśnie w Telewizji Polskiej pokazane zostaną występy olimpijczyków w Tokio.

Rozrywka

Podobnie jak zimą, najważniejszą częścią wiosennej ramówki Telewizji Polskiej będą programy rozrywkowe i rozmaite talent show. Większość z nich to będą powroty. Najszybciej na antenie z nowym sezonem zagości program „Dance, Dance, Dance”, bo już 29 lutego. Kolejną szansę na zdobycie serc widzów otrzyma też program „To był rok!” (od 15 marca na TVP 1). Podobnie jak co roku nadawca publiczny w maju pokaże także finałowe zmagania Eurowizji. Nowością TVP na najbliższe miesiące będzie za to talent show „Star Voice. Gwiazdy mają głos”. Premiera 28 lutego o 20:35.

REKLAMA

Nic na tę wiosnę nie zmieni się z kolei w kwestii programów śniadaniowych na TVP. Wciąż prym wieść będzie „Pytanie na śniadanie”. Nie zabraknie także znanych widzom od dawna quizów i teleturniejów, począwszy od „Jeden z dziesięciu” i „Jaka to melodia”. Największą tajemnicą rozrywkowej części wiosennej ramówki jest zaś program „Ośmiu wspaniałych”, o mężczyznach po przejściach, którzy będą szukać miłości.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA