REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Muzyka

Już dziś drugi półfinał Eurowizji 2021. Gdzie go obejrzymy i co z występem Brzozowskiego?

Już dziś odbędzie się drugi półfinał konkursu Eurowizji 2021, który dla wielu Polek i Polaków będzie znacznie bardziej interesujący, a to za sprawą występu naszego reprezentanta. Wieczorem Rafał Brzozowski zaprezentuje swoje „The Ride”, a my sprawdzamy, gdzie i o której będziemy mogli go dziś obejrzeć.

20.05.2021
11:41
eurowizja 2021 drugi półfinał gdzie obejrzeć rafał brzozowski
REKLAMA

Przygoda Rafała Brzozowskiego z Eurowizją 2021 okazała się dalece bardziej kontrowersyjna i skomplikowana, niż można było przypuszczać. Na domiar wszystkiego w czasie obowiązkowych testów u jednego z członków ekipy wokalisty wykryto koronawirusa, co poskutkowało przymusową izolacją. Choć Brzozowski podkreślał, że wraz z zespołem czują się świetnie i są gotowi na występ, mogło się okazać, że „The Ride” w czasie półfinału ostatecznie zostanie puszczone z taśmy. Na szczęście artysta potwierdził już, że kolejne testy dały negatywne wyniki, zatem zespół zaśpiewa na żywo w czasie dzisiejszego półfinału.

REKLAMA

Eurowizja 2021: kiedy i gdzie obejrzeć występ Rafała Brzozowskiego?

Tegoroczna impreza odbywa się w ojczyźnie zwycięzcy konkursu z 2019 roku: Holandii, a dokładniej w Rotterdamie. Polscy widzowie będą mogli obejrzeć transmisję na żywo w Telewizji Polskiej: na antenie TVP1 i TVP Polonia. Z kolei internauci obejrzą półfinał za pośrednictwem kanału na YouTube, nie usłyszą tam jednak żadnego komentarza (co dla wielu będzie zapewne dużym plusem). Poniżej znajdziecie link do live streamu:

Brzozowski wystąpi z szóstym numerem startowym, czyli zobaczymy go niedługo po godzinie 21:00, w pierwszej części koncertu. Tak prezentuje się kolejność wstąpień dzisiejszych zawodników:

 1. San Marino: Senhit – Adrenalina
 2. Estonia: Uku Suviste – The Lucky One
 3. Czechy: Benny Cristo – Omaga
 4. Grecja: Stefania – Last Dance
 5. Austria: Vincent Bueno – Amen
 6. Polska: Rafał Brzozowski – The Ride
 7. Mołdawia: Natalia Gordienko – Sugar
 8. Islandia: Daði i Gagnamagnið – 10 Years
 9. Serbia: Hurricane – Loco Loco
 10. Gruzja: Tornike Kipiani – You
 11. Albania: Anxhela Peristeri – Karma
 12. Portugalia: The Black Mamba – Love Is On Your Side
 13. Bułgaria: Victoria – Growing Up Is Getting Old
 14. Finlandia: Blind Channel – Dark Side
 15. Łotwa: Samanta Tina – The Moon Is Rising
 16. Szwajcaria: Gjon’s Tears – Tout l’Univers
 17. Dania: Fyr Og Flamme – Øve os på hinanden

Przypominamy, że głosowanie odbywa się systemie 50:50 – połowa punktacji pochodzi od jury, a połowa od telewidzów. W dzisiejszej konkurencji głosujący wyłonią kolejnych dziesięciu zwycięzców. Ich starcie w wielkim finale Eurowizji 2021 zobaczymy w tę sobotę. Podsumowanie pierwszego półfinału znajdziecie tutaj.

REKLAMA

Brzozowski bez szans?

Niestety, bukmacherzy szacują szanse Rafała Brzozowskiego jako bliskie zeru. Choć artysta najpierw spadł, a następnie nieco podskoczył w ogólnym rankingu, przewidywania wciąż plasują go na szarym końcu: polski piosenkarz zajmuje teraz 37. miejsce z 39 państw. Warto wziąć pod uwagę, że przewidywania sprawdziły się przedwczoraj, gdy zwyciężyła większość bukmacherskich typów. Choć niektórzy za granicą nazywali go czarnym koniem, większość wróży Rafałowi mizerny wynik. Faworytem są obecnie reprezentanci Włoch, czyli rockowy zespół Maneskin. Pierwsze typowane miejsce jest jednak zazwyczaj bardzo płynne i często ulega zmianie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA