REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Eurowizja Junior 2021: kto wygrał? Znamy wyniki konkursu!

Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2021 dobiegł końca - wiemy już, kto wygrał tę organizowaną tym razem we Francji (za sprawą zeszłorocznego sukcesu Valentiny Tronel) imprezę. Sprawdzamy też, jak poradziła sobie Polska i podsumowujemy konkurencję. Rzućmy okiem na wyniki konkursu.

19.12.2021
18:40
eurowizja junior 2021 kto wygrał wyniki głosowanie
REKLAMA

Eurowizja Junior 2021 za nami. 19. edycja tego międzynarodowego konkursu odbyła się na scenie La Seine Musicale pod Paryżem. W niedzielny, grudniowy wieczór nareszcie dowiedzieliśmy się, kto wygrał.

Przypominamy, że w zeszłym roku zwyciężczynią okazała się reprezentantka Francji, stąd miejsce i hasło tej edycji: "Imagine", od wykonywanego przez Valentinę Tronel utworu "J'imagine". Koncerty zorganizowała Europejska Unia Nadawców i France Télévisions; odbyły się one w centrum muzyki i sztuk performatywnych La Seine Musicale na jednej z wysp na Sekwanie. Całość była relacjonowana na żywo od godz. 16:00. Reprezentantka Polski, Sara James, występowała jako trzecia.

O główną nagrodę walczyło 19 państw: Albania, Armenia, Irlandia, Malta, Macedonia Północna, Portugalia, Niemcy, Gruzja, Francja, Rosja, Kazachstan, Ukraina, Niderlandy, Hiszpania, Serbia, Polska, Włochy. Azerbejdżan i Bułgaria.

REKLAMA

Eurowizja Junior 2021: kto wygrał? Wyniki głosowania

REKLAMA

Eurowizję Junior 2021 wygrała Armenia! Maléna z piosenką "Qami Qami" oczarowała słuchaczy.

Reprezentantka Polski, Sara James, zajęła drugie miejsce! Artystka ma 13 lat i występowała jako trzecia (tuż po reprezentantach Niemiec i Gruzji). Wykonała piosenkę "Somebody". Co ciekawe, zagraniczni internauci i bukmacherzy od dłuższego czasu dawali wokalistce spore szanse na zwycięstwo i powtórzenie sukcesu Polski sprzed dwóch i trzech lat.

Tuż przed finałem piosenkarka o polskich i nigeryjskich korzeniach opublikowała screeny z przykrymi, rasistowskimi wiadomościami, które dostawała od części polskich widzów i internautów. Przyznała, że czuje żal związany z faktem, że musi czytać coś takiego w okresie, gdy naprawdę daje z siebie wszystko i jest szczerze dumna będąc reprezentantką Polski. Na oświadczenie artystki szybko zareagowała rzesza fanów, okazując podziw, dumę i wsparcie w komentarzach.

Poniżej możecie posłuchać zwycięskiego utworu.

Eurowizja Junior 2021: Malena - Quami Quami
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA