REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Sara Egwu-James – kim jest? Poznaj Polkę, która wystąpi na Eurowizji Junior 2021

Poznaliśmy reprezentantkę Polski w Konkursie Eurowizji Junior 2021, którą wyłoniono w programie „Szansa na sukces”. To Sara Egwu-James.

27.09.2021
9:40
eurowizja junior 2021 somebody sara james
REKLAMA

I tym razem polska reprezentantka Eurowizji Junior 2021, Sara Egwu-James, została wyłoniona w eliminacjach w programie „Szansa na sukces”. W konkursie mogły wziąć udział dzieciaki w wieku od 9 do 14 lat. W kolejnych odcinkach zmierzyło się ze sobą w sumie 21 wokalistów i wokalistek – co niedzielę na antenie TVP2 można było śledzić rozgrywki, które ostatecznie wyłoniły troje finalistów: Sarę Egwu-James, Miłosza Świetlika Skierskiego i Marysię Stacherę. Program prowadził Marek Sierocki, a w finalnym odcinku gośćmi specjalnymi były Edyta Górniak, Roksana Węgiel (przypominamy: zwyciężczyni Eurowizji Junior w 2018) oraz reprezentantka zeszłorocznego konkursu, Ala Tracz. Każde z trójki młodych wokalistów wykonało po dwa utwory: jeden cover oraz jeden autorski utwór przygotowany specjalnie na konkurs.

REKLAMA

Jury i publiczność ocenili, że najlepsza okazała się Sara Egwu-James – a zatem to ona będzie reprezentować Polskę w konkursie Eurowizja Junior 2021.

Kim jest Sara Egwu-James?

Sara Egwu-James – kim jest?

Artystka otrzymała maksymalny wynik za wykonanie coveru That's the way it is Celine Dion oraz autorskiego kawałka „Somebody”, z którym wystąpi na Eurowizji. Zwyciężczyni ma 13 lat i pochodzi ze Słubic. Chodzi do podstawówki i kształci się w Szkole Muzycznej I stopnia, gdzie uczy się gry na pianinie, a w Miejskim Ośrodku Kultury SMOK w Słubicach rozwija zdolności wokalne. Jej tata jest muzykiem, którego publiczność może kojarzyć z duetu Loui & John i programów „Bitwa na głosy” czy „X Factor”. Sama Sara wygrała jeden z podobnych programów – 4. edycję „The Voice Kids”. W wieku 6 lat wygrała też Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Szczecinku, z sukcesami występowała w konkursach World Talent Show, Pro Arte – Lubuski Festiwal Piosenki czy Wygraj Sukces.

REKLAMA

W sierpniu ukazał się debiutancki utwór Sary, Czarny młyn; artystka śpiewa go w duecie z Kubą Szmajkowskim (swoją drogą – również znanym z „The Voice Kids”). Kawałek promuje film o tym samym tytule.

Eurowizja Junior 2021 odbędzie się w Paryżu – to pierwszy raz, kiedy konkurs jest organizowany we Francji (wygrana wersji Junior nie daje pierwszeństwa organizacji tego wydarzenia w przyszłym roku).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA