REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

„Obi-Wan Kenobi” zbliża się wielkimi krokami. Ewan McGregor zdradził, kiedy i gdzie rozpocznie się produkcja serialu

Po sukcesie „The Mandalorian” fani „Gwiezdnych wojen” z niecierpliwością wypatrują każdych informacji dotyczących kolejnych seriali aktorskich osadzonych w słynnym uniwersum. Jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji jest „Obi-Wan Kenobi”. Wcielający się w tytułową rolę Ewan McGregor zdradził w niedawnym wywiadzie kiedy i gdzie ekipa wejdzie na plan.

03.02.2021
11:06
obi wan kenobi ewan mcgregor disney plus
REKLAMA
REKLAMA

Za sprawą „The Mandalorian” Disney rozbił bank. Serial o przygodach łowcy nagród i popularnie tak zwanego Baby Yody podbił serca fanów Star Wars na całym świecie. Po pierwszej aktorskiej produkcji odcinkowej firma Myszki Miki idzie za ciosem. Podczas ostatniego spotkania z inwestorami poznaliśmy plany korporacji co do dalszej eksploracji uniwersum „Gwiezdnych wojen”. Jedne z największych emocji wzbudza zapowiadany już od dawna „Obi-Wan Kenobi”.

Twórcy serialu zaliczyli jednak kilka wpadek. I to porządnych, bo raz nawet zdecydowano się wyrzucić cały pomysł na fabułę do kosza i zacząć wszystko od początku. Teraz produkcja nabiera jednak coraz wyraźniejszych kształtów. Wyobraźnię fanów rozbudziła informacja o tym, że prócz Ewana McGregora do swojej roli znanej z prequeli powróci Hayden Christensen, a chwilę potem okazało się, że Liam Neeson chętnie wcieliłby się ponownie w Qui-Gon Jinna. Czy coś z tego wyjdzie, na razie nie wiadomo. A zdjęcia rozpoczną się lada moment. Potwierdził to gwiazdor nadchodzącej produkcji.

Kiedy i gdzie wystartuje produkcja serialu „Obi-Wan Kenobi”?

Jak czytamy na łamach SlashFilm, komik Eddie Izzard postawił sobie w zeszłym miesiącu ciekawy cel. Postanowił, że codziennie będzie przebiegał maraton i przeprowadzał w trakcie wywiady przez internet. W ostatnim wydaniu jego gościem był Ewan McGregor, który opowiedział właśnie m.in. o „Obi-Wanie Kenobim”. Aktor zdradził kilka ciekawych informacji. Dzięki nim wiemy już kiedy i gdzie rozpoczną się zdjęcia do serialu.

Zaczniemy go robić późną wiosną i myślę, że zdjęcia odbędą się tutaj, w L.A. To zabawne. Co tydzień są nowe donosy. Kolejny tabloid ujawnia, że będziemy kręcić gdzieś w jakimś mieście. Mielibyśmy go robić na przykład w Bostonie, a potem czytam, że nie chodzi o ten Boston, tylko Boston w Anglii. Ale nie... Będziemy to robić w L.A. — powiedział McGregor.

Jednocześnie zauważając, że od czasów trylogii prequeli technologia poszła naprzód, przez co jest podekscytowany zbliżającymi się zdjęciami.

REKLAMA

Pomysł realizacji tego teraz, jest bardziej ekscytujący niż był wtedy. Jestem podekscytowany mając szansę zagrać go jeszcze raz. Zawsze czułem, że jest jakaś historia o jego losach między nim [z prequeli] i Alecem Guinnessem [aktor wcielający się w Obi-Wana w Epizodzie IV], i tak, to właśnie zrobimy — zdradził aktor.

Nie wiadomo kiedy zobaczymy efekty prac ekipy. Wiemy jednak, że jest na co czekać. Akcja serialu „Obi-Wan Kenobi” będzie rozgrywać się między wydarzeniami przedstawionymi w „Zemście Sithów”, a tymi z „Nowej nadziei”. Główny bohater będzie musiał poradzić sobie w nim ze swoją największą porażką, czyli skorumpowaniem padawana i jego przemianą w Dartha Vadera.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA