REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Dzieje się

Gdzie obejrzeć film "Fabelmanowie"? Film już dostępny w VOD

"Fabelmanowie" w reżyserii Stevena Spielberga, który jest jednocześnie luźno oparty na jego dzieciństwie, trafił już do VOD. Produkcja zdecydowanie warta obejrzenia ze względu na to, że przedstawia ona losy kilku i kilkunastoletniego Spielberga oraz jego pełną wyrzeczeń drogę do świata kina. Oprócz tego w filmie znajduje się także jeszcze jedna perełka, która dla fanów klasyki kina będzie niezłym zaskoczeniem.

20.03.2023
8:02
fabelmanowie gdzie obejrzec
REKLAMA

To już drugi z rzędu film Stevena Spielberga nominowany do Oscara. W zeszłym roku "West Side Story" na sześć nominacji, w tym za najlepszego reżysera, zdobyło jedną statuetkę, która powędrowała do Ariany DeBose, za najlepszą aktorką drugoplanową. Sam Spielberg w całej historii Oscarów został wyróżniony w kategorii najlepszy reżyser za filmy "Szeregowiec Ryan" w 1999 roku i "Lista Schindlera" w 1994 roku.

REKLAMA

W tym roku film Stevena Spielberga - "Fabelmanowie", został nominowany w siedmiu kategoriach, w tym najlepszy film i najlepszy reżyser. Statuetkę ma szansę zdobyć również Michelle Williams, nominowana w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa. Czy legendarny reżyser zdoła powtórzyć swój sukces sprzed lat?

Czytaj także:

"Fabelmanowie" - gdzie obejrzeć film? Player, Polsat Box Go i inne

Produkcja dostępna jest w kilku serwisach VOD. Między innymi w Cinemanie, Polsat Box Go, Rakutenie, Playerze i Canal+ Premiery. Wypożyczenie filmu kosztuje około 20 złotych.

Akcja filmu rozgrywa się po II wojnie światowej w Arizonie, gdzie dorasta młody Sammy Fabelman, członek żydowsko-amerykańskiej rodziny z klasy średniej. Jego marzeniem jest zostanie filmowcem, a poprzez odkrycie dramatycznej rodzinnej tajemnicy jeszcze bardziej będzie próbował je spełnić, gdy zrozumie, że filmy pomogą mu dotrzeć do prawdy. W Sammy’ego Fabelmana wcielił się Gabriel LaBelle, natomiast wspierającą matkę chłopca - Mitzi Fabelman - odegrała Michelle Williams, a jego ojca Burta Fabelmana - Paul Dano.

Produkcja Spielberga obrazuje także złotą erę kinematografii, przypadającej na lata 50. i 60. XX wieku. A co jest jej niespodzianką? David Lynch, który pojawił się w filmie jako wybitny reżyser John Ford. Nawet dla tej sceny, gdzie genialny reżyser odgrywa innego genialnego reżysera warto ten film obejrzeć.

REKLAMA
Zwiastun filmu "Fabelmanowie" (2022)

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA