REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Potwierdziły się nasze przypuszczenia. Fanatyk w Showmax już oficjalnie! Znamy datę premiery

Fanatyk - pierwszy polski film na podstawie internetowego opowiadania - będzie miał swoją ogólnopolską premierę na platformie Showmax. Nasze przypuszczenia zostały potwierdzone.

20.12.2017
15:12
Fanatyk w Showmax już oficjalnie! Znamy datę premiery
REKLAMA
REKLAMA

Głos w sprawie Fanatyka zabrał Malcolm XD - autor oryginalnej pasty, na podstawie której powstaje krótkometrażowy film. We wpisie na Facebooku scenarzysta zdradza, że projekt został definitywnie zakończony 15 grudnia 2017 roku. Fanatyk jest gotowy, a gdyby tego było mało, odbyły się już dwa seanse za zamkniętymi drzwiami.

Ogólnopolska premiera filmu Fanatyk będzie miała miejsce 24 grudnia 2017 roku.

Wtedy też tytuł pojawi się w bibliotece platformy Showmax. Malcolm XD zwraca uwagę, że data nie jest przypadkowa. Grudzień i święta to ważny okres z punktu widzenia scenariusza. Autor pasty zachęca jednocześnie to przetestowania dwutygodniowego bezpłatnego okresu testowego, który przysługuje każdemu nowemu użytkownikowi platformy. W sam raz, aby zobaczyć Fanatyka oraz inne autorskie produkcje Showmaksa - Ucho Prezesa, Saturday Night Live Polska czy Egzorcystę.

Już po nowym roku Fanatyk będzie miał kinową premierę. Film zostanie wyświetlony w kilkunastu polskich kinach studyjnych. Producenci wciąż jednak debatują nad tym, które miasta znajdą się na premierowej liście. Jak pisze Malcolm XD, twórcy nie chcą dopłacać do tego interesu i zależy im na maksymalnie opłacalnych lokacjach dla kinowych seansów. Fanatyk pojawi się również na DVD. Płytę dostaną jednak wyłącznie ci internauci, którzy wsparli projekt na platformie Polak Potrafi.

 class="wp-image-118201"

Fanatyk to dopiero początek przygody z internetowymi pastami. Będzie kolejny projekt.

REKLAMA

Anon - bohater filmu Fanatyk - doczeka się własnej mini-serii. Reżyserem ponownie zostanie Michał Tylka, a scenariusz i dialogi napisze Malcolm XD. Odcinkowa produkcja nie będzie już wykorzystywać wizerunku ojca rybaka, ale skupi się na postaci jego syna. Nim dojdzie do premiery nowego serialu, do sieci trafią pasty poświęcone każdemu odcinkowi.

Bardzo mi się to wszystko podoba. Showmax po raz kolejny pokazuje, że jest niezwykle zaangażowany we wspieranie i tworzenie polskich produkcji. To zupełnie odmienna postawa od mocno zglobalizowanego Netfliksa, który dopiero będzie stawiał pierwsze kroki na polu autorskich produkcji realizowanych w naszym kraju.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA