REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

„Zastanawiałem się, czy maseczki wpłyną na naszą kreatywność” – Eddie Redmayne opowiada o kręceniu filmów w dobie koronawirusa

Eddie Redmayne ma dobrą wiadomość dla fanów serii „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Wcielający się w główną rolę aktor potwierdził w niedawnym wywiadzie, że zdjęcia do trzeciej części przygód Newta Scamandera już ruszyły i opowiedział o pracach na planie w warunkach pandemii.

22.09.2020
18:42
Fantastyczne zwierzeta 3 eddie redmayne koronawirus
REKLAMA
REKLAMA

Fani Harry'ego Pottera nie mają prawa się nudzić. Nie chodzi przecież tylko o to, że twórczyni całego uniwersum co chwilę wywołuje kontrowersje najpierw zmieniając orientację seksualną (Dumbledore'owi), potem rasę (Hermionie) bohaterom, czy wdaje się w bezsensowne dysputy o kobiecości i transseksualiźmie zmuszając internautów do częstego korzystania z #RIPJKRowling. Wykreowany przez nią świat wciąż jest wdzięcznym polem eksploatacji dla filmowców. W końcu franczyza zyskała tęgiego kinowego kopa wraz z premierą spin-offa „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”.

O ile jednak pierwsza część przygód pisarza Newta Scamandera okazała się komercyjnym i artystycznym hitem, tak już „Zbrodnie Grindelwalda” rozczarowały krytyków i publiczność.

Mimo to producenci wciąż pokładają nadzieję w całej serii. Ma powstać bowiem aż pięć jej odsłon. Niestety z trzecią od dawna są problemy spowodowane licznymi opóźnieniami w terminach.

Po porażce „dwójki” prace nad „trójką” wstrzymano, aby dopracować scenariusz. Kiedy produkcja miała już ruszyć, pojawiła się pandemia, a co za nią idzie wstrzymano wszelkie plany zdjęciowe. W Londynie obostrzenia związane z koronawirusem zniesiono co prawda w maju, ale ekipa „Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć 3” wciąż czekała na lepsze czasy. Te nadeszły we wrześniu.

Wcielający się w główną rolę Eddie Redmayne potwierdził w niedawnym wywiadzie dla portalu Cinema Blend, że zdjęcia do filmu ruszyły pełną parą na początku września. Zdradził również jak wygląda praca w warunkach pandemii:

To całkowicie nowa normalność. Regularnie robią nam testy i musimy nosić maseczki. Zastanawiałem się nawet, czy maseczki wpłyną jakoś na naszą kreatywność. Być może to ignorancja z mojej strony, ale przecież jako ludzie potrzebujemy interakcji, aby pojawiła się między nami chemia. Pociesza mnie, że chociaż teraz to jest zupełnie inny proces, wciąż wszyscy dają z siebie wszystko.

Szczególnie ostatnie zdanie powinno uspokoić fanów obawiających się o dalsze losy całej serii.

REKLAMA

W końcu scenariusz trzymany jest w ścisłej tajemnicy. Nie wiemy nic o fabule filmu, ale skoro Redmayne twierdzi, że ekipa daje z siebie wszystko, być może jest na co czekać. O tym szybko się niestety nie przekonamy. Światową premierę „Fantastycznych zwierząt i jak je znaleźć 3” zaplanowano na 11 listopada 2021 roku.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA