REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Fantastyczne zwierzęta 2 przedstawią przeszłość Nagini Voldemorta. Tym razem ta postać nie będzie wężem

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda mają na celu pokazanie nieznanego kawałka świata czarodziejów stworzonego przez J.K. Rowling. W filmie spotkamy młodego Dumbledore, poznamy filozofię Grindelwalda i spotkamy... węża oraz przyszłego horkruksa Voldemorta.

26.09.2018
20:20
fantastyczne zwierzeta zbrodnie grindelwalda trailer
REKLAMA
REKLAMA

Powieści o Harrym Potterze były największym literackim wydarzeniem początku XXI wieku. Wielu czytelników przyzwyczajonych do bardziej klasycznego fantasy zarzucało jednak autorce słabości i luki w wykreowanym świecie. Od pewnego czasu Rowling stara się pogłębić świat czarodziejów, głównie dzięki serii prequeli Fantastyczne zwierzęta. Pierwsza część spotkała się z niezłymi recenzjami i zarobiła 814 mln dol., dzięki czemu szybko rozpoczęły się prace nad filmem Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda. Na finałowym trailerze, który został opublikowany wczoraj pokazano dalsze szczegóły fabularne obrazu w reżyserii . Grindelwald rozpocznie zbierać zbuntowanych czarnoksiężników do swoich szeregów a Newt Scamander z polecenia Albusa Dumbledore'a i z pomocą kilkorga przyjaciół będzie musiał go powstrzymać.

W zwiastunie pojawia się także znajoma, a niezwykle zaskakująca postać. Okazuje się, że w prequelu poznamy losy Nagini zanim została popleczniczką Voldemorta.

Nagini w drugiej części Fantastycznych zwierząt nie będzie wężem a kobietą, która ze względu na klątwę będzie potrafiła zamieniać się w węża. Z czasem zaś będzie skazana na permanentne stanie się wężem. Szczegóły tej transformacji wyjaśniła sama J.K. Rowling. Pisarka podkreśliła, że zdolności Nagini będą inne niż te znane choćby u wilkołaków:

W obu przypadkach są inne przyczyny i objawy. Maledictusy to zawsze kobiety, a wilkołaki mogą być obu płci. Maledictus od urodzenia nosi w sobie klątwę krwi przekazywaną z matki na córkę.

Fani Harry'ego Pottera doskonale wiedzą, że czarodzieje skazani na przemianę w potwory znienawidzone przez innych chętnie dołączali do Voldemorta. Zawsze mieli jednak wybór i z takiego skorzystał choćby Remus Lupin. Wygląda na to, że Nagini również nie będzie osobą z gruntu złą, a raczej walczącą o przetrwanie.

Tak przynajmniej twierdzi wcielająca się w postać aktorka, Claudia Kim. Kim dokładnie będzie jednak Nagini? Kim przyznała, że nie może zdradzić wszystkich szczegółów, ale podzieliła się w rozmowie z Entertainment Weekly kilkoma szczegółami. Okazuje się, że Nagini będzie miała różne moce, nie tylko zdolne przemieniać ją w ogromnego węża. Nie wiadomo jednak, czy oznacza to, że w swojej ludzkiej formie będzie czarodziejką:

Nagini czuje presję czasu. Wie, że pewne rzeczy są poza jej kontrolą. Nie odkryła wszystkich swoich mocy. Ale nie mogę powiedzieć, czy to oznacza, że jest czarodziejką. Nie ma różdżki.

REKLAMA

Kobieta zaprzyjaźni się również z Credence'em Barebone'em znanym z Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oboje będą należeć do trupy cyrkowej wykonującej niezwykłe sztuczki dla Mugoli. Czy to właśnie tam swój pierwszy, morderczy pokaz da Gellert Grindelwald? Przekonamy się już wkrótce.

Film Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda trafi do kin 16 listopada 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA