REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

„Enola Holmes” to dopiero początek. Netflix zrobi nowe teen drama z elementami fantastyki

Film „Enola Holmes” okazał się jednym z największych zeszłorocznych hitów platformy Netflix. Nie powinno więc dziwić, że ta zdecydowała się zrobić kolejną produkcję w świecie Sherlocka Holmesa, ale ponownie skierowaną do nastoletnich widzów. Właśnie poznaliśmy pierwsze szczegóły i zwiastun serialu „Ferajna z Baker Street”.

22.02.2021
21:24
ferajna z baker street netflix
REKLAMA
REKLAMA

Sherlock Holmes to jeden z najbardziej znanych i najczęściej wykorzystywanych przez popkulturę bohaterów literackich. Zainteresowanie postacią stosunkowo szybko zaczął przejawiać też serwis Netflix, który postanowił wykupić prawa do przygotowywanej w tym samym czasie adaptacji serii „Enola Holmes”. Produkcja z Millie Bobby Brown i Henrym Cavillem trafiła do widzów ostatecznie we wrześniu zeszłego roku i doczekała się dosyć ciepłych recenzji (nasz tekst na temat „Enoli Holmes” znajdziecie TUTAJ).

Amerykański gigant branży VOD miał później trochę kłopotów przez film w reżyserii Harry'ego Bradbeera, bo został pozwany za naruszenie praw autorskich przez spadkobierców Arthura Conana Doyle'a. Cała sprawa zakończyła się jednak polubownie i nie trafiła na salę sądową. A Netflix mógł bez obaw kontynuować prace nad inną produkcją rozgrywającą się w wiktoriańskim Londynie.

Sherlock Holmes będzie jednym z bohaterów serialu „Ferajna z Baker Street”, który zapowiada się na teen drama z elementami horroru i fantasy.

Opublikowany materiał wideo znowu dopiero wstępną zapowiedź tego, czego możemy się spodziewać. Tajemnicze morderstwa, demoniczne koszmary na ulicach Londynu i nastoletni bohaterowie, którym przyjdzie zmierzyć się z grozą otaczającą angielską stolicę. Nieco światła na fabułę rzuca z kolei przesłany do mediów opis „Ferajny z Baker Street”:

Akcja serialu toczy się w wiktoriańskim Londynie, gdzie grupa niepokornych nastolatków z ulic miasta zostaje zaangażowana w rozwiązywanie zbrodni dla nikczemnego doktora Watsona i jego tajemniczego partnera biznesowego, nieuchwytnego Sherlocka Holmesa. Kiedy zbrodnie przybierają paranormalny obrót i pojawia się złowroga, mroczna siła, to właśnie członkowie tej ferajny będą musieli połączyć siły, by ocalić nie tylko Londyn, ale i cały świat.

Netflix opublikował też przy okazji dokładną obsadę produkcji, która tym bardziej potwierdza pojawienie się słynnego detektywistycznego duetu z Baker Street. Co ciekawe, w roli Johna Watsona pojawi się Royce Pierreson doskonale znany fanom serialu „Wiedźmin” z roli czarodzieja Istredda. W Sherlocka Holmesa wcieli się Henry Llyod-Hughes („Obsesja Eve”, „Nędznicy”), a oprócz wspomnianej dwójki na ekranie pojawią się także m.in. Thaddea Graham, Darci Shaw, Jojo Macari, Mckell David, Harrison Osterfield oraz Clarke Peters jako The Linen Man (zapewne główny antagonista).

Ferajna z Baker Street” doczekała się też serii zdjęć prezentujących część postaci. Premiera serialu już 26 marca.

REKLAMA
ferajna z baker street netflix class="wp-image-495316"
ferajna z baker street netflix class="wp-image-495325"
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA