REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Hollywood adaptuje wszystko, więc powstanie film o Hot Wheels. Fani resoraków będą zachwyceni

Wielkie korporacje i Hollywood zawsze żyły w dobrej komitywie. Dlatego tak poważnym problemem w wielu filmach stało się lokowanie produktów. Mattel postawił nie bawić się w udawanie i we współpracy z Warner Bros. zrobi filmy nie tylko o lalce Barbie, ale też samochodzikach zwanych Hot Wheels.

30.01.2019
21:01
film hot wheels
REKLAMA
REKLAMA

Filmowe adaptacje dawno temu stały się podstawowym pożywieniem współczesnego Hollywood. Nie da się jednak ukryć, że niektóre dzieła kultury nadają się do przenosin na duży ekran lepiej od innych. Dlatego komiksy superbohaterskie tak doskonale zadomowiły się w Mieście Aniołów, a adaptacje gier wideo zazwyczaj zawodzą. Najnowsze ekranizacje z figurkami Lego w roli głównej pokazały, że firmy tworzące zabawki również mają szansę na duży zarobek we współpracy z branżą filmową.

Korporacji Mattel nie trzeba było tego dwa razy powtarzać. Od dłuższego czasu wiadomo, że firma przygotuje wraz z wytwórnią Warner Bros. aktorską wersję Barbie. Główną rolę w filmie zagra Margot Robbie (najlepiej znana dzięki roli Harley Quinn). Sens stworzenia obrazu opowiadającej o słynnej lalce jest tym większy, że Barbie obchodzi właśnie 60. urodziny. Jak podaje portal Variety, Mattel Films zrobi także film Hot Wheels.

Słynne miniaturowe samochody pierwszy raz trafiły na sklepowe półki w 1968 roku. Od tego czasu sprzedano ponad 6 mld zabawek.

Każdego roku na całym świecie kupowanych jest 500 mln Hot Wheelsów. Tak dobrej sprzedaży nie ma żadna inna zabawka. Prawa do ekranizacji należały wcześniej do Legendary, ale projekt tworzony przez Justina Lina nie wyszedł poza fazę planów. Dlatego Mattel postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce, zakładając własne studio filmowe. Prawa do dystrybucji produkcji należeć będą jednak do Warner Bros.:

Hot Wheels inspirują wyobraźnię dzieci od ponad pięćdziesięciu lat. Jesteśmy niezwykle podekscytowani tym, że adrenalina, przygoda i ekscytacja związane z marką Hot Wheels trafią na duży ekran - powiedział prezes wytwórni, Toby Emmerich.

REKLAMA

Jakby tego było mało Mattel, negocjuje także z Sony w sprawie filmu kinowego opartego na bazie zabawek „He-Man i Władcy wszechświata”. Fani popularnych „resoraków” będą zachwyceni, ale produkcja budzi spore wątpliwości. Film Hot Wheels podobnie jak ten o Barbie ma być aktorską adaptacją. Przeniesienie magii miniaturowych samochodów na duży ekran jest zadaniem niezwykle trudnym. Dotychczasowe przykłady tego typu adaptacji pokazują, że taki film będzie mieć związek z Hot Wheelsami tylko z nazwy, albo zostanie zrobiony tylko po to, by sprzedaż jeszcze więcej zabawek. Pozostaje mieć nadzieję, że Mattel i Warner Bros. zaskoczą nas czymś pozytywnym.

Film jest na razie w bardzo wczesnej fazie produkcji, dlatego nie wiadomo na razie nic na temat daty jego premiery.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA