REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Filmy na wieczór. TOP 10 najlepszych tytułów dostępnych w VOD w ramach abonamentu

Zbliża się koniec dnia, a ty nie masz pomysłu, co obejrzeć? Wybraliśmy TOP 10 najlepszych filmów ostatnich lat, które są dostępne w takich serwisach VOD jak SkyShowtime, Prime Video, Netflix czy HBO Max w opcji abonamentu. Oto nasze propozycje.

21.04.2024
11:07
najlepsze filmy na wieczor top 10
REKLAMA

Prawdopodobnie większość domowych seansów filmowych wygląda tak, że podczas szukania tej odpowiedniej produkcji na wieczór zwykle mija sporo czasu. Nic dziwnego - biblioteki serwisów VOD pękają w szwach, a streamingowi giganci prześcigają się w proponowaniu najświeższych, hitowych tytułów. W związku z tym postanowiliśmy wybrać TOP 10 produkcji idealnych na wieczorny seans, abyście wy nie musieli. Wyłoniliśmy najlepsze filmy ze SkyShowtime, Prime Video, Netfliksa oraz HBO Max, które obejrzycie zarówno w ramach abonamentu, jak i w opcji wypożyczenia.

REKLAMA

Spis treści:

Najlepsze filmy na wieczór - TOP 10: Oppenheimer

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji obejrzeć oscarowej produkcji w reżyserii Christophera Nolana, najwyższy czas, by to nadrobić! "Oppenheimer", zdobywca siedmiu Oscarów, pięciu Złotych Globów i siedmiu statuetek BAFTA, to film biograficzny oparty o powieść autorstwa Martina J. Sherwina i Kaia Birda - "Oppenheimer. Triumf i tragedia ojca bomby atomowej". Produkcja skupia się na historii J. Roberta Oppenheimera, wybitnego fizyka, dyrektora przy Projekcie Manhattan w Los Alamos podczas II wojny światowej i twórcy pierwszej broni jądrowej. Naukowiec, nazywany od tej pory ojcem bomby atomowej, odegrał kluczową rolę w ramach eksperymentu Trinity, kiedy 16 lipca 1945 r. odbyła się pierwsza w historii udana detonacja bomby nuklearnej. W roli J. Roberta Oppenheimera wystąpił Cillian Murphy. W obsadzie znaleźli się także Emily Blunt, Matt Damon, Robert Downey Jr., Florence Pugh oraz Gary Oldman.

Film "Oppenheimer" jest dostępny w ramach abonamentu na platformie SkyShowtime. Kliknij tutaj, by go obejrzeć. Produkcja jest również dostępna w ramach wypożyczenia w serwisach:

Zwiastun filmu "Oppenheimer"

Road House

"Road House" to remake filmu "Wykidajło" z 1989 r. w reżyserii Douga Limana. Tym razem w rolę byłego zawodnika UFC, Daltona, wcielił się Jake Gyllenhaal. Mężczyzna, który budził niegdyś postrach w sportach walki, teraz zarabia na życie jako bramkarz w barze na Florydzie na prośbę właścicielki tytułowego zajazdu. Nękany przez zbirów lokal ma zostać bowiem przejęty przez miejscowego potentata nieruchomości, jednak Frankie (Jessica Williams) nie zamierza tak łatwo sprzedać swojej ziemi. Kiedy Dalton mimowolnie zostaje wciągnięty w lokalne konflikty, zostaje obrany na celownik przez gangstera Bena (Billy Magnussen).

Film "Road House" jest dostępny w ramach abonamentu na platformie Prime Video. Kliknij tutaj, by go obejrzeć.

Dungeons & Dragons: Złodziejski honor

"Dungeons & Dragons: Złodziejski honor" to, po "Zagrajmy w Lochy i potwory" (1982) czy "Lochach i smokach" (2000), kolejna adaptacja tytułowej gry RPG w reżyserii Jonathana Goldsteina i Johna Francisa Daleya, który skupia się na losach czarującego złodzieja i grupie poszukiwaczy przygód. Bohaterowie wyruszają na niezwykłą misję, by odzyskać zaginioną relikwię, jednak gdy wpadają na niewłaściwych ludzi, sprawy przybierają niebezpieczny obrót. W obsadzie znaleźli się m.in. Chris Pine, Rege-Jean Page, Justice Smith, Sophia Lillis i Hugh Grant.

Film "Dungeons & Dragons: Złodziejski honor" jest dostępny w ramach abonamentu na platformie SkyShowtime. Kliknij tutaj, by go obejrzeć. Produkcja jest również dostępna w ramach wypożyczenia w serwisach:

Zwiastun filmu "Dungeons & Dragons: Złodziejski honor"

Mocny temat

Film "Mocny temat" w reżyserii Philipa Martina jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami w związku ze znajomością księcia Andrzeja i Jeffreya Epsteina, skazanego przestępcy seksualnego. Tytuł skupia się jednak nie stricte na przyjacielskiej relacji członka rodziny królewskiej z Epsteinem, a na telewizji BBC i wywiadzie księcia (Rufus Sewell) z bezkompromisową i doświadczoną dziennikarką Emily Maitlis (Gillian Anderson), który został wyemitowany w ramach programu "Newsnight" 16 listopada 2019 r. Bohaterką, na której "Mocny temat" skupia się jednak równie mocno, co na Emily Maitlis, jest także Sam McAlister (Billie Piper), producentka formatu, która odegrała ogromną rolę w negocjacjach z pałacem Buckingham.

Film "Mocny temat" jest dostępny w ramach abonamentu na platformie Netflix. Kliknij tutaj, by go obejrzeć.

Asteroid City

Akcja filmu "Asteroid City" w reżyserii Wesa Andersona rozgrywa się w 1955 r. w tytułowym Asteroid City - pustynnym miasteczku w południowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Jedną z atrakcji, która cieszy oczy przyjezdnych turystów, jest gigantyczny krater meteorytowy i pobliskie obserwatorium astronomiczne. Podczas gdy niedaleko ku niebu wzbijają się chmury grzybów po testach atomowych, na zaproszenie wojska i astronomów do miasteczka przybywa pięcioro młodych laureatów nagród naukowych, by tam zaprezentować swoje wynalazki. Uroczystość przybiera jednak nieoczekiwany obrót - kiedy na miejscu pojawia się kosmita, Asteroid City zostaje zamknięte, a wojsko wymyśla fałszywą przykrywkę. Mali geniusze mają jednak plan, aby skontaktować się ze światem zewnętrznym i zostawić mu wiadomość. W obsadzie znaleźli się m.in. Jason Schwartzman, Scarlett Johansson, Tom Hanks, Jeffrey Wright, Tilda Swinton, Bryan Cranston, Edward Norton, Adrien Brody oraz Liev Schreiber.

Film "Asteroid City" jest dostępny w ramach abonamentu na platformie SkyShowtime. Kliknij tutaj, by go obejrzeć. Produkcja jest również dostępna w ramach wypożyczenia w serwisach:

Zwiastun filmu "Asteroid City"

Wonka

"Wonka" to film zainspirowany bohaterem książki "Charlie i fabryka czekolady" autorstwa Roalda Dahla. Produkcja w reżyserii Paula Kinga skupia się na największym na świecie wynalazcy, magiku i producencie czekolady - Willym Wonce (Timothee Chalamet). Ekscentrycznego bohatera mieliśmy okazję poznać już wcześniej jako właściciela fabryki czekolady, a za sprawą produkcji reżysera "Paddingtona" cofniemy się do młodości Wonki, by zobaczyć, jak wyglądała jego droga do spełnienia czekoladowych marzeń. Młody Willy Wonka to symbol tego, że dzięki determinacji można spełnić wszystkie marzenia, od których przecież zaczyna się to, co najlepsze.

Film "Wonka" jest dostępny w ramach abonamentu na platformie HBO Max. Kliknij tutaj, by go obejrzeć. Produkcja jest również dostępna w ramach wypożyczenia w serwisach:

Tar

Film "Tar" w reżyserii Todda Fielda to opowieść o Lydii Tar (Cate Blanchett), pierwszej dyrygentce Filharmonii Berlińskiej. Lydia, mocno skupiająca się na swojej karierze, osiągnęła niebywały sukces, o którym w zdominowanym przez mężczyzn świecie muzyki klasycznej wiele kobiet mogło jedynie pomarzyć. W ramach wsparcia aspirujących do osiągania sukcesów na tej płaszczyźnie kobiet, postanawia założyć program mentorski dla młodych dyrygentek. Dobrą passę gwałtownie przerywają skutki dawno podjętych decyzji, a do perfekcyjnie zorganizowanego życia Lydii zaczyna wkradać się chaos. Punktem kulminacyjnym okazuje się oskarżenie kobiety o wykroczenie o charakterze seksualnym, co rujnuje jej życie prywatne i zawodowe. Obok Cate Blanchett w roli Lydii Tár wystąpili m.in. Noemie Merlant, Nina Hoss, Mark Strong, Sophie Kauer i Julian Glover.

Film "Tar" jest dostępny w ramach abonamentu na platformie SkyShowtime. Kliknij tutaj, by go obejrzeć. Produkcja jest również dostępna w ramach wypożyczenia w serwisach:

Zwiastun filmu "Tar"

Meg 2: Głębia

"Meg 2: Głębia", sequel filmu "Meg" w reżyserii Bena Wheatleya, skupia się na zespole badawczym pod przewodnictwem Jonasa Taylora (Jason Statham) i Jiuminga Zhang (Jing Wu), który zapuszcza się w najdalsze głębiny oceanu. Badania ogarnia chaos, kiedy okazuje się, że bezwzględnie prowadzona operacja wydobywcza zagraża misji oraz jej uczestniczkom. Członkowie zespołu będą musieli stawić czoła gigantycznym rekinom i nieustępliwym niszczycielom środowiska, aby wygrać z bezlitosnymi drapieżnikami podczas wyścigu z czasem.

Film "Meg 2: Głębia" jest dostępny w ramach abonamentu na platformie HBO Max. Kliknij tutaj, by go obejrzeć. Produkcja jest również dostępna w ramach wypożyczenia w serwisach:

Zabójca

"Zabójca" Davida Finchera to thriller oparty o serię francuskich komiksów autorstwa Alexisa "Matza" Nolenta, skupiający się na płatnym zabójcy. Samotny i zimny mężczyzna bez skrupułów, czeka w cieniu, gdzie wypatruje swojego kolejnego celu. Coraz częściej jednak zaczynają go prześladować wyrzuty sumienia. W roli głównej wystąpił Michael Fassbender. W obsadzie filmu na podstawie scenariusza Andrew Kevina Walkera znaleźli się także Tilda Swinton, Charles Parnell, Sala Baker i Monique Ganderton.

Film "Zabójca" jest dostępny w ramach abonamentu na platformie Netflix. Kliknij tutaj, by go obejrzeć.

Zwiastun filmu "Zabójca"

Joker

"Joker" to historia o jednym z najczarniejszych charakterów uniwersum DC. Bohaterem nagrodzonego dwoma Oscarami filmu Todda Phillipsa jest Arthur Fleck (Joaquin Phoenix), który dorabia na ulicach Gotham jako klaun i marzy o karierze komika stand-upowego. Cierpi on na pewną przypadłość, która sprawia, że często wpada w niekontrolowany śmiech. Miejscem, gdzie Arthur czuje się najlepiej, jest mieszkanie, które dzieli wraz z matką, gdzie ogląda programy telewizyjne, snując plany o byciu dowcipnym i docenianym człowieku sukcesu. Kiedy perfidny los podsuwa w końcu Arthurowi okazję do ich zrealizowania, okaże się, że nikomu nie będzie do śmiechu.

Film "Joker" jest dostępny w ramach abonamentu na platformie Netflix. Kliknij tutaj, by go obejrzeć.

REKLAMA

O filmach przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA