REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Pizza... pizza wszędzie. Oto najlepsze filmy z pizzą do pizzy na dzień pizzy

Oto nadszedł światowy dzień pizzy. Jak go świętować? Najlepiej zamawiając pizzę i oglądając film, w którym zobaczycie to kultowe danie. Zajada się nim bowiem tytułowy bohater "Świata Wayne'a", Spider-Man dostarcza je bujając się po Nowym Jorku, a w "Kosmicznych jajach" Pizza the Hutt dosłownie ocieka mozzarellą i pepperoni. Te rozbudzające apetyt produkcje znajdziecie na platformach VOD.

09.02.2022
11:55
pizza filmy kosmiczne jaja vod
REKLAMA

Międzynarodowy dzień pizzy już dzisiaj i trzeba go uczcić pizzą w towarzystwie i dobrym filmem. Poniższe produkcje znajdziecie na platformach VOD, a w każdym z nich mniejszą lub większą rolę odgrywa właśnie pizza. Zajada się nią przecież tytułowy bohater "Świata Wayne'a", w "Kocham cię na zabój" staje się narzędziem zbrodni, a w "Spider-Manie 2" zobaczycie jak poprawnie ją dostarczać (na pewno nie tak w "Stary, gdzie moja bryka?").

REKLAMA

Dzień pizzy 2022 - najlepsze filmy do pizzy

Jakie filmy najlepiej oglądać przy jedzeniu pizzy? Możliwości jest nieskończenie wiele. My polecamy sięgnąć po produkcje, w których to kultowe danie odgrywa mniejszą lub większą rolę. Takich tytułów nie brakuje, a wszystkie poniższe znajdziecie na platformach VOD.

Świat Wayne'a

Świat Wayne'a - dzień pizzy - filmy do pizzy

Rock'n'rollowa kultowa komedia. Dwóch przyjaciół prowadzi program muzyczny na antenie lokalnej telewizji i dostaje ofertę, aby rozszerzyć swoją działalność na cały świat. W jednej ze scen tytułowy bohater zapiera się, że nie będzie nigdy niczego promował... a potem zajada się kawałkiem pizzy z Pizzy Hut.

Film dostępny na platformie Chili.

Stary, gdzie moja bryka?

Najlepsza rzecz po suto zakrapianej imprezie? Znaleźć niedojedzoną pizzę. Albo 30 świeżych. Nie dla Jesse'ego i Chestera, którzy totalnie nie pamiętają, co robili noc wcześniej, ale patrząc na pizze w mieszkaniu, uświadamiają sobie, że jako dostawcy zawalili robotę. To jednak początek przezabawnej przygody, bo bohaterom pozostaje podążać własnymi śladami i odkryć... kosmiczną intrygę.

Film dostępny na platformie Chili.

Rób, co należy

No dobra, po tym filmie pizza może stanąć wam w gardle. "Rób, co należy" skupia się bowiem na napięciach rasowych na Brooklynie w latach 80. Część akcji rozgrywa się jednak w pizzerii Sala, a wszyscy ekranowi mieszkańcy dzielnicy zgodzą się, że w całym Nowym Jorku nie znajdziecie lepszej pizzy.

Film dostępny na platformie Chili.

Spider-Man 2

Wiecie jak to jest, gdy zamawiacie pizzę, a ona nie dochodzi w zapowiedzianym czasie? W brzuchu wam burczy, wypatrujecie dostawcy przy drzwiach... Wtedy przydałoby się, żeby dostawca został wcześniej ugryziony przez radioaktywnego pająka. W "Spider-Manie 2" tytułowy superbohater, bujając się na sieci i ratując dzieci z opresji, robi wszystko, aby zamawiający nie umarli z głodu.

Film dostępny na platformach Canal+, Rakuten i Chili.

Kosmiczne jaja

Kosmiczne jaja - dzień pizzy - filmy do pizzy

Odsuń się Jabba the Hutt. Zrób miejsce dla Pizza the Hutt. Mel Brooks parodiując "Gwiezdne wojny", wykorzystał nazwę znanej sieci pizzerii, pokazując nam twór złożony z sera i pepperoni. Na pierwszy rzut oka nie wygląda apetycznie, ale po chwili patrzenia na niego na pewno zgłodniejecie.

Film dostępny w iTunes.

Kocham cię na zabój

Komedia kryminalna, w której pizza bywa zabójcza. Będąc mężem Rosalie nie chcielibyście się jej narazić. Gdy kobieta odkrywa, że jej partner notorycznie ją zdradza, poprzysięga mu krwawą zemstę.

Film dostępny na platformie Chili.

REKLAMA

Dzień pizzy 2022 - przy jakich filmach pizza smakuje najlepiej?

Oczywiście, można by przecież sięgnąć po "Koszmar z ulicy Wiązów 4", w który Freddy Krueger zajada się pizzą z głowami nastolatków. Postanowiliśmy jednak postawić na coś lżejszego. Dlatego powyższa lista składa się przede wszystkim z komedii, ale znajdziecie na niej też produkcję poważniejszą, zaangażowaną. Jeśli sięgniecie po jeden z nich, nie zapomnijcie wcześniej zamówić pizzy. Będzie smakować jeszcze lepiej niż zwykle (bo przecież zawsze smakuje wyśmienicie).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA